16 lutego 2014

Czytelnicy pytają - my wyjaśniamy [VIDEO]

Czy w strefie zamieszkania potrzebne są przejścia dla pieszych i dlaczego w ciągu ul. Świerczewskiego na Osiedlu w Kuźni Raciborskiej nie ma progów zwalniających? Takie m. in. pytania zadają nam nasi Czytelnicy, prosząc jednocześnie o ich wyjaśnienie.Przychylając się do próśb, przed paroma dniami poprosiliśmy o krótką rozmowę specjalistę z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu asp. sztab. Grzegorza Mederskiego, który udzielił nam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Materiał przygotowali: Jacek Gąska i Bartosz Kozina 

4 komentarze:

 1. Niech lepiej zrobią coś z autami parkującymi na skrzyżowaniu koło przedszkola. Niekiedy ciężko jest wjechać w ul. Bohat.W.Platte bo barany stawiają auta na samym rogu bo ciężko im przejść parę metrów więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. to prawda! w sumie to zajmuja caly chodnik az do ul kosciuszki, latem pol biedy przejsc sie da z dzieckiem ale zima ide srodkiem ulicy z corka bo nie da sie przejsc.. powinni chyba zostawic 1 m przejscia chodnikiem? czy sie myle?!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam jesteś Baran. Obok przedszkola nie ma gdzie zaparkować - rano wszystkie parkingi są zajęte a jeszcze zrobili "podwójną ciągłą" na ktorej nie można się zatrzymywać. Do godziny 8.30 dowożonych jest do przedszkola ponad 100 dzieci z czego połowa samochodami. Gdzie niby trzeba stawać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najlepiej przy drugim chodniku na ulicy bedzie bezpieczniej.

   Usuń