18 stycznia 2014

R. Kasprzyk: Rada jest jak orkiestra [VIDEO]

Uchwalenie budżetu na 2014 r. to wiodący temat XXXVII sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 16 stycznia w Sali Ślubów przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej.
Bartosz Kozina

7 komentarzy:

 1. Czekam na oklaski od nietuzinkowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy i gdzie będzie można poczytać o budżecie na 2014 r

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda słów.Kolejny parking w Rudach dla turystów.Tu mieszkają na stałe ludzie ,którym taka infrastruktura nie jest do niczego potrzebna.Napewno nie w tym miejscu.Ta jednomyślność w głosowaniu przed wyborami jest groźna i wróży dalszy regres.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za oklaski nietuzinkowemu z 20 stycznia 2014 15.00
  Dziękuję za rzeczowe słowa tym bardziej że w Rudach na stałe ludzie nie mieszkają a turyści przyjeżdżają tu tylko kraść a nie pieniądze zostawiać. Tym bardziej że na pewno wg onego rzeczowego gmina całe pieniądze na ten cel przeznaczy z własnych pieniędzy a już na pewno połowę ktoś ukradnie nie wiadomo kiedy i gdzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Budżet dotyczy Nas wszystkich i powinien zostać opublikowany na długo przed jego głosowaniem, chyba że jest się czego wstydzić.Opozycja ,jak to wynika ze słow p.Kasprzyka ,ma wgląd do tego dokumentu na 3 dni przed jego głosowaniem.Tego rodzaju pośpiech nie ma uzasadnienia targiem ,bo takowy nie miał z pewnością miejsca.NIKT nikogo nie pyta o zdanie.Proszę zwrócić uwagę na to, że nie jest dla autorów ważne co on zawiera ,tylko fakt załatwienia terminowego procedury ;-(.W komisji finansów nie ma nikogo z opozycji i dalatego zamiast dyskusji , władza łaskawie powiadamia o tym co zdecyduje.W Kuźni tak już jest i zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić ,co nie zmienia faktu tęsknoty za zmianą tego stanu rzeczy.Proszę spróbować wytłumaczyć inwestycje w dworzec kolei wąskotorowej z której nie odchodzi pociąg w żadnym z kierunków (to ślepy tor) i w tym samym momencie pomyśleć o stanie np.dworca w Kuźni Raciborskiej na którym marzną i mokną podróżni jadący do szkół i Pracy.Co za brak wyobraźni lub CYNIZM

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze jedno.Nie wiem co Nas więcej kosztuje, to co pisze sarkastyczny Anonim z 17:00 czy głupota.Nie oskarżał bym pochopnie o to pierwsze ale to drugie chyba nie podlega wątpliwości.Pozdrawiam samodzielnie myślące głowy

  OdpowiedzUsuń
 7. Do anonima z 22.10
  Zobacz ile ludzi przychodzi na perony w Rudach a ile na peron w Kuźni. To jest wina PKP. Ja jeżdżę samochodem i nie mam zamiaru dopłacać z moich podatków do dworca PKP. Nie wystarczy zatrudnić jednej osoby aby dworzec dział. Musi ich być kilka plus środki na utrzymanie i na remonty. Wolę aby te pieniądze były ulokowane gdzieś w szkole, przedszkolu, ośrodku zdrowia, itp. Na wąskotorówce są zatrudniane osoby z gminy a ile ludzi z gminy PKP zatrudnia. Jak wąskotorówka się rozkręci to jeszcze paru ludzi zatrudnią bo to jest na dzień dzisiejszy instytucja rozwojowa a nie zawsze tak było. PKP zlikwidowało właściwie wszystko. Wystarczy wsiąść w pociąg i przejechać się np. w stronę Opola.

  OdpowiedzUsuń