17 grudnia 2013

"Podróże po fantastycznej literaturze" z ogólnopolskim sukcesem!

W listopadzie 2013 roku uczniowie naszej SP i Gimnazjum przy ZSO licznie wzięli udział w konkursie pod hasłem "Podróże po fantastycznej literaturze". Organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, a konkurs miał zasięg ogólnopolski.W naszej szkole rozpropagowaniem tematu zajęli się bibliotekarze Szkolnego Centrum Informacji: Barbara Radziszewska i Arkadiusz Mróz. Na konkurs spłynęło nadspodziewanie dużo prac, często stojących na bardzo wysokim poziomie artystycznym (m. in. zakładki, ilustracje do książek, kukiełki).


Z tego powodu w dużym napięciu oczekiwaliśmy rozstrzygnięcia. Jakaż była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że szanowne jury wyłoniło spośród wszystkich uczestników aż 8 laureatów z naszej szkoły!


5 grudnia w siedzibie MiPBP w Raciborzu odbyła się wystawa wyróżnionych prac oraz uroczystość wręczenia nagród. A oto lista naszych laureatów:


1. Hanna Stahera - kl. I A - wyróżnienie
2. Kamila Til - kl. II A i Marzena Til (praca rodzinna) - II miejsce
3. Nadia Kowalczyk - kl. II A - wyróżnienie
4. Emilia Banaś - kl. IV B - wyróżnienie
5. Julia Marek - kl. IV B - wyróżnienie
6. Żaneta Wojszwiłło - kl. I C gimn. - wyróżnienie
7. Adam Kowalczyk - kl. III B gimn. - III miejsce
8. Przemysław Karpowicz - kl. III B gimn. - I miejsce (!)


Nasi uczniowie byli tam z rodzicami i opiekunami, którym bardzo przyjemnie było usłyszeć znajome nazwiska wśród laureatów z całej polski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

/Materiał nadesłany/

1 komentarz: