13 września 2013

"Pożegnanie Lata 2013" - dzień pierwszy [VIDEO]

Choć za oknem pogoda nie przypomina już tej, jaką mieliśmy jeszcze dwa tygodnie temu, niemniej jednak warto na chwilę wrócić do ciepłych dni za sprawą relacji z pierwszego dnia festynu "Pożegnanie Lata".
Dwudniowy festyn odbył się w dniach 31 sierpnia - 1 września na placu za budynkiem byłej szkoły podstawowej przy ul. Arki Bożka 9. Pierwszego dnia w programie znalazł się m. in. turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta (w szranki stanęły cztery drużyny: nauczycieli, samorządowców, policji i mieszkańców osiedla, którzy wywalczyli zwycięstwo). Z dziedziny sportowej zaprezentowała się grupa zawodników z MKS "Sparta", jak również członkowie Raciborskiego Ośrodka Aikido.


Na przyszkolny plac zjechało również kilka wozów strażackich w celu zademonstrowania przybyłym na festyn mieszkańcom sprzętu, jakim dysponują strażacy z gminnych jednostek OSP. W trakcie festynu odbyła się ponadto prezentacja organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy. Nie zabrakło też występów młodych artystów szkolących się pod skrzydłami MOKSiR-u. Wieczorem na scenie wręczono nagród dla osób, które wzięły udział w akcji pn. "9 ton zakrętek" (przedsięwzięcie polegało na zebraniu jak największej ilości plastikowych nakrętek. Jest to akcja, której pomysłodawca jest Jacek Ostrowski z Raciborskiego Ośrodka Aikido, a koordynatorem agencja public relations Adventure Media z Raciborza. Pierwszy dzień festynu zakończył koncert zespołu Zbigniew Foryś Band.Tekst, video i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz