26 czerwca 2013

Burmistrz nagrodziła najlepszych uczniów

W środę, 26 czerwca w Sali Ślubów przy Urzędzie Miejskim odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum z terenu naszej gminy.
Nagroda Burmistrza jest formą wyróżnienia i promowania najlepszych i najbardziej uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Nagrodę w postaci dyplomu i książki otrzymuje absolwent szkoły, dla której organem prowadzącym jest Gmina Kuźnia Raciborska, który spełnia określone warunki:


a) w ostatnich dwóch latach nauki uzyskał średnią ocen co najmniej 5,0 oraz ocenę wzorową lub bardzo dobrą z zachowania, oraz co najmniej 34 punkty ze sprawdzianu po szkole podstawowej (w przypadku uczniów gimnazjum - średnią z wyników otrzymanych z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego wynoszącą co najmniej 80 %) i otrzymał akceptację Rady Pedagogicznej; lub
b) jest laureatem co najmniej wojewódzkiego konkursu przedmiotowego, w ostatnim roku otrzymał z zachowania ocenę bardzo dobrą lub wzorową oraz otrzymał akceptację Rady Pedagogicznej; lub
c) został wytypowany przez Radę Pedagogiczną szkoły za szczególne osiągnięcia w nauce i uzyskał akceptację burmistrza.


W tym roku - prócz nagrody książkowej i dyplomu - wyróżniony absolwent otrzymał bon o określonej wartości, który można zrealizować w raciborskiej księgarni "Sowa". To taki dodatkowy bonus umożliwiający zakup edukacyjnej pozycji, która ucznia najbardziej zainteresuje.

Nagrodą Burmistrza Anno Domini 2013 uhonorowani zostali:

- Olivia Gdynia (SP Kuźnia);
- Marek Głuszkiewicz (SP Kuźnia);
- Wiktoria Krupa (SP Kuźnia);
- Michał Mróz (SP Kuźnia);
- Patryk Ogonowski (SP Kuźnia);
- Magdalena Skarupa (SP Kuźnia);
- Piotr Waldyra (SP Kuźnia);
- Katarzyna Michalska (Gimnazjum Kuźnia);
- Wisenna Bartoszek (SP Rudy);
- Roman Kluger (Gimnazjum Rudy);
- Szymon Krzyżanowski (Gimnazjum Rudy);
- Patryk Hamiga (Gimnazjum Rudy);
- Magdalena Kochman (Gimnazjum Rudy).


Specjalną nagrodę otrzymała ponadto Igriana Bartoszek - uczennica III klasy szkoły podstawowej w Rudach, która została wyróżniona przez rektora Uniwersytetu Śląskiego jako najlepszy absolwent Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Warto również podkreślić, że okolicznościowe podziękowania powędrowały do rodziców nagrodzonych uczniów.


Bartosz Kozina

25 komentarzy:

 1. Od kiedy szkoła w Budziskach nie należy do naszej gminy.Pomimo tego że w tej szkole byli uczniowie spełniające te kryteria.Ciekawe czy szanowna pani burmistrz nie pamięta czy nie chce pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoła w Budziskach należy do gminy, tyle że gmina (samorząd) nie jest jej organem prowadzącym. Społeczną Szkołę Podstawową prowadzi stowarzyszenie, stąd uczęszczający do niej uczniowie nie zostali wzięci pod uwagę.

   Usuń
  2. Jakoś parę lat wstecz absolwent społecznej szkoły w Budziskach otrzymał nagrodę, a teraz nie? To żadne wytłumaczenie !!!

   Usuń
 2. O, jak fajnie :) też kiedyś odbierałam taką nagrodę, dobre 10? 12? lat temu. już zapomniałam, że coś takiego się odbywa. gratulacje dla wszystkich wyróżnionych dzieciaków!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie dzieci nasze są lalalalala

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowna Pani Burmistrz,
  albo mi się wydaje, albo nagrody dla wyróżnionych dzieci zakupuje się ze środków pieniężnych, którymi dysponuje nasza Gmina. Owe środki nasza gmina pozyskuje m.in. z podatków, które opłacają WSZYSCY mieszkańcy gminy, zwłaszcza Ci, którzy dysponują własnym domem, obejściem , a do takich i ja się zaliczam. Skoro przy rozdawaniu wyróżnień i nagród nie bierze się pod uwagę moich dzieci, proszę pomniejszyć mi składkę podatku proporcjonalnie do wydanych na opisywany tu cel pieniędzy.I proszę mi Pani Burmistrz nie tłumaczyć, że to inna pula, bo poproszę, by taką pulę w przyszłym roku tworzyć bez udziału składek z podatków mieszkańców, którzy są rodzicami szkoły społecznej i jej podobnym. Jak Pani widzi koło się zamyka . Czyż nie jest to logiczne myślenie ?Wydaje mi się, że tak. Przykro jest tylko naszym dzieciom - wychowam je i nauczę, by w życiu nie poszły na wybory samorządowe bo tacy wybrańcy potem tylko je skrzywdzą. Pozdrawiam - przez kupę kamieni i śmieci, które też są lukratywnym dla Was biznesem. A może w przyszłym roku wygospodarujecie z puli śmieciowej trochę na nagrody dla tych z Budzisk ? Już wiem , że nie , bo środki z opłat za śmieci mogą być wydane tylko na wywóz nieczystości. W takim razie jest wyjście awaryjne - podpowiem Wam : przegrzebcie w Gminie te wszystkie zebrane śmieci i może tam znajdzie się jakaś wyrzucona książka dla naszych uzdolnionych dzieci ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było posłać dziecko do szkoły do Kuźni a nie teraz żebrać myśląc, że Ci się należy.. :)

   Usuń
 5. To szkoła zgłasza uczniów
  Tyle
  Buraki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To gmina informuje o takiej możliwości-Buraki

   Usuń
 6. Gimnazjum w Kużni też zgłosiło więcej uczniów a pani burmistrz wnioski odrzuciła,bo to była młodzież z Budzisk:(

  OdpowiedzUsuń
 7. A pogłosy wyborców to na Budziska pani przyszła,przekupywać poszciwych ludzi pomarańczami.Wstyd!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ktoś ze szkoły dał ciała.
  Nie gmina nie burmistrz.
  nie pisać pierdół jak się nie wie. Dyrektor najwyżej będzie mówił że zgłaszał. I tak tego nikt nie sprawdzi a jemu każdy (prawie) uwierzy.
  Te wylane łzy to są łzy...
  Dalej nie piszę bo jakaś matka przezywa. Jak kura w gminie przestaje znosić jajka to wina nie kury tylko gminy, burmistrz itd.
  Nie chce mi się pisać bo do pustych głów i tak nie ma sensu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nagrody są co roku od kilu lat, jak śpiesz dostajesz duże GGGGGGGG. Każdy się troszczy o swój plac.
  Szkoła zgłasza i tyle
  Odrzucone wnioski w gimnazjum owszem były ale ci co je odrzucali nie wiedzieli skąd są uczniowie
  Tyle
  BURAKI

  OdpowiedzUsuń
 10. Buraku (co się odnosisz prawdopodobnie pogardliwie do ludzi ze wsi jak się domyślam) : A urzędnik co odrzucił wnioski z gimnazjum nie sprawdzając z jakiej szkoły są zgłoszone dzieci , czy to nie największy burak ??? Czy ta osoba jeszcze pracuje ? Jeśli tak, to zastanówcie się nad jej zmianą - jest tylu uzdolnionych absolwentów :) Jeżeli zaś rzeczywiście było tak, że odrzucona młodzież była młodzieżą z Budzisk uczęszczającą do szkoły w Kuźni - to już pewne jest, że to kwestia uprzedzenia urzędników do dzieci wiejskich. A co do zgłaszania kandydatur - to nie wierzę, by Pan Dyrektor Magdziak nie zgłosił swoich absolwentów mając informację (OFICJALNĄ I PISEMNĄ - BO TAKA FORMA OBOWIĄZUJE W URZĘDACH), że w roku szkolnym 2012-2013 Pani Burmistrz będzie rozdawała nagrody dla dzieci w gminie za takowe osiągnięcia. Przedstaw proszę takie pismo - jeśli wywodzisz się z grona urzędnikóW w Kuźni- a uwierzę, że to zaniedbanie szkoły Z Budzisk. Inaczej to czcze gadanie . Pozdrawiam - ćwikło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. ... no i temat przeszedł do "starszych postów" , a tym samym stał się mało poczytny i nasi włodarze w d...ie mają pretensje tych tu wyżej wypocin.... I tak każdy temat tym sposobem zostanie zamieciony pod dywan - czerwony dywan naszej Pani nam wszem panującej Pani Ricie . Czy naprawdę nikt nie mógł podjąć dalszej polemiki w tej drażliwej kwestii ? Trudno się polemizuje, kiedy wie się, że nie ma się racji prawda ???

  OdpowiedzUsuń
 12. No zgadza się - nie masz racji ;)
  Skoro szkoła w Budziskach dobrowolnie wyszła z pod kontroli Gminy i poinformowała, że będzie sama zarządzać swoją organizacją to nie ma podstaw, aby nagrody zostały przyznane. To był Wasz wybór, że szkoła nie jest zarządzana przez Gmine i skoro sami chcecie nią zarządzać to też sami sobie kupcie nagrody - proste! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. zbitek "SPOD" pisze się w ten sposób :)))) jak napisałem :) Ty wyraźnie nie odebrałe(a)ś starannej edukacji, skoro nie wiesz, że "Stowarzyszenie Rozwoju Wsi" w Budziskach powstało jako konieczność, bo zakichani urzędnicy w naszej gminie uznali, że ta szkoła nie ma prawa bytu. Tymczasem uczniów tam przybywa i w roku szkolnym 2013-2014 przybędzie ich nie tak mało. Dlaczego więc nasz Gmina nie ma partycypować w kosztach utrzymania tej szkoły, skoro chodzi o edukację dzieci z naszej gminy ? Dlaczego też nagrody z naszych publicznych wspólnych (gminnych) pieniędzy mają być przydzielane tylko wybranym ?

  OdpowiedzUsuń
 14. To chyba Ty nie odebrałeś/aś 'starannej edukacji' ;)
  Polecam skontaktować się z Referatem Edukacji w naszej gminie i przejrzeć odpowiednie dokumenty.
  Stowarzyszenie nie powstało z żadnej konieczności tylko z wyboru Dyrektora placówki w Budziskach, który taką decyzję podjął :)
  I proszę, nie publikuj postów nie mając o tym zielonego pojęcia. Skoro Dyrektor zadecydował, że sam będzie zarządzać placówką to dostał na to odpowiednie fundusze i kieruje szkołą. Gmina nie ma prawa ingerować w tą działalność, a już na pewno nie będzie jej finansować, pozdro ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. a gdyby nie zdecydował , że sam poprowadzi placówkę, to szkoła zostałaby zlikwidowana. Czy na tym Ci najbardziej zależy czy też zależało ? Nie trzeba też przeglądać żadnych "stosownych dokumentów", by wiedzieć , że interes miastowych dzieci jest dla naszej gminy większym priorytetem niż względem "wsioków" ... Chociażby na przykładzie "burmistrzowej nagrody" , która ufundowana była z naszych GMINNYCH pieniędzy - i to niezależnie od tego, jaka to była kwota. Liczą się intencje. A my wyborcy ich nie zapomnimy.

  OdpowiedzUsuń
 16. a co ja takiego nieprawdziwego napisałem w swoim ostatnim komentarzu, że go nie opublikowano ? Z referatem edukacji nie muszę się kontaktować (fakt, że piszesz tę nazwę z dużej litery pozwala mi wnioskować, że darzysz go dużym szacunkiem i być może sam/a się z niego wywodzisz. A pamiętasz jak szkoła w Budziskach miała do wyboru : likwidacja albo samowystarczalność i prawie samofinansowanie (bo subwencja i tak jej się należy i nie wiedzieć czemu, reszta środków zwracana jest do gminy na koniec roku szkolnego). Jaki to wybór dyrektora szkoły ? Czy sam/a zagłosowałbyś za samozwolnieniem się z pracy ? W związku z tym nadal uważam, że skoro Urząd Gminy funduje nagrody dla swoich mieszkańców (a takimi są też uczniowie niezależnie od tego, czy należą do szkoły społecznej czy nie) - niech robi to sprawiedliwie - zgodnie z Konstytucją wciąż jednak obowiązującą , na równych prawach dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jest wszystko na równych prawach dla wszystkich.
  Szkoła w Budziskach miała swój budżet, a skoro nie umiała za to ufundować nagród dla swoich podopiecznych to już problem p. Magdziaka. Przecież nikt nie broni mieszkańcom Budzisk wysłania swoich pociech do szkoły w Kuźni skoro aż tak im zależy na jakichś nagrodach.
  I logicznym jest, że szkoła w Kuźni będzie faworyzowana, bo jest szkołą główną i najbardziej zorganizowaną do której w dużej mierze uczęszczają uczniowie m.in. z Budzisk. I tylko kwestią czasu jest likwidacja szkoły w Budziskach, bo nikt nie będzie utrzymywał budynku we wsi w której coraz więcej osób decyduje się na szkołę w Kuźni.
  Ktoś napisał Referat Edukacji z dużych liter, bo jak się domyślam, ma pojęcie o ortografii i wie, że tak się pisze nazwy własne.
  Pozdrawiam rozmówców ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkola w Budziskach bedzie trwac. Na przekor pieniaczom i innym medrcom. Mysle, ze tutaj chodzi o przyzwoitosc. Gminy nie stac na nagrody??? Ok. Stowarzyszenie stac. Niech tylko p.burmistrz wreczy te nagrody i doceni uczniow. A tak. Wiocha pl.

   Usuń
  2. Gmine stac na nagrody, ale Szkola w Budziskach wziela swoja czesc na nagrody i sama je sobie powinna zafundowac skoro pobrala na nie fundusze :) Zobaczymy jak dlugo bedzie ta szkola trwac.. :)

   Usuń
  3. Brak zrozumienia postu. A skladnia pozal sie Boze. Chyba ktos z urzedu lub nawet "czarna amba"

   Usuń
 18. pewnie jakis biedny rodzic z budzisk :)
  powystrzelac takich :)

  OdpowiedzUsuń