26 maja 2013

Miłośnicy ciężkich brzmień dali czadu u Poldka [VIDEO]

Ponad sto osób bawiło się podczas siódmej edycji imprezy rockowej pn. "Czad u Poldka Fest", która odbyła się w sobotę, 25 maja w sąsiedztwie baru "u Poldka" przy ul. Topolowej. >>>Zobacz fragmenty niektórych występów>>>
Zabawa rozpoczęła się wczesnym popołudniem, a zakończyła późnym wieczorem. Dla fanów mocnego grania wystąpiło osiem kapel, wśród których znalazły się: The Grill, Digitus Medius, 8 lat w Tybecie, Godzina Policyjna, Patafians Masta, Dr Nagniot, Czoug oraz I. V. C.

 

W trakcie imprezy nie zabrakło kiełbasy z grilla oraz złocistego napoju, który lał się strumieniami. Czynne również było stanowisko, na którym można było wykonać sobie tatuaż z henny. Ozdobnym "dzierganiem" zajmowała się Anna Jura. Dla osób spoza naszej gminy dostępne było ponadto pole namiotowe, znajdujące się nieopodal miejsca koncertów.


Bartosz Kozina

16 komentarzy:

 1. banda debili to dresy, marudzicie, bo sami nie potraficie sobie zrobić własnej imprezy, zazdrośnicy ograniczeni!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedni słuchają metalu, drudzy disco, jedni wierzą w Boga, drudzy nie, jedni chodzą w skórze, drudzy na sportowo, jedni lubią bigos, drudzy nie; na tym polegają różnice między ludźmi; teraz tylko chodzi o to, kto jest tolerancyjny a kto nie. Jeśli twierdzisz że to banda debili, to wysuń argumenty opowiadające się za Twoim stwierdzeniem. Podaj imię i nazwisko, a nie chowaj się za klawiaturą w domu, jeśli już tak obrażasz, między innymi mnie - ojca dwójki dzieci, męża, obywatela pracującego, płacącego podatki. Jak było hip-hop party, to się nawet ucieszyłem, że w tak małej mieścinie istnieją imprezy o różnym zabarwieniu muzycznym!!! Cieszyłem się z tego, że inny styl muzyczny, styl którego nie słucham, będzie grany w Kuźni Raciborskiej na scenie...pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Parę zdań nie o stylu muzyki, ale o zachowaniu.
  Po tak "fajnej" imprezie w niedzielny poranek można było zobaczyć zniszczenia wokół pobliskiego betonowego krzyża (skrzyżowanie topolowa-brzozowa), rozkopana ziemia, zniszczone kwiaty, ale co najważniejsze oderwana postać Chrystusa z krzyża. Do dnia dzisiejszego jej tam nie ma.
  Być może nie można zrobić prostej analogii w postaci, muzyka metalowa = demolka symboli religijnych, ale ... fakty są takie, że kiedy "Czadu u Poldka" nie ma, nie ma również zniszczeń.
  Czy organizator ma tego świadomość? Czy nasza Policja nadzoruje ten "fan"?
  I dla wyjaśnienia, nie jestem moherem, ale tak jak poprzednik ojcem dwójki dzieci, mężem, obywatelem pracującym, płacącym podatki, i może jeszcze dopowiem mieszkańcem, który nie godzi się na w/w zachowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten metalowy krzyż sciągała jakaś starsza pani jak szedłem na czad około godziny 18 i nie krytykuj pacanie.....

   Usuń
  2. Co do krzyża, jeśli tak się sprawy mają jak opowiadasz, to ... PRZEPRASZAM, odwołuję zarzut.
   Acha, i nie pacan, bo zaczniemy rzucać sobie nawzajem inwektywami.

   Usuń
 4. tak zdjęła go i zabrali go do renowacji
  tak więc następnym razem proszę nie podawać nieprawidłowych informacji

  OdpowiedzUsuń
 5. Te zniszczenia zrobili dresiarze, którzy przyszli po Czadzie do baru, między innymi był tam Lary, Kilian, Lipa i reszta ekipy. My dodatkowo sprzątaliśmy po nich.

  OdpowiedzUsuń
 6. jaka ściema jak wracałem ze czadu ok. 21 to wszystko było ok, po prostu, ktoś po czadzie zrobił demolkę i takie są fakty, tutaj nad Rudką

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli jest Pan Anonimowy zdruzgocony, proszę możemy się umówić na rozmowę w jakiś dzień. Chętnie porozmawiam. Bo szkody nie narobił nikt z koncertu, tylko przybyli ludzie, którzy takiej muzyki nie słuchają z Kuźni. Te akcje dzieją się ciągle na Kuźni z nimi i ja się dziwię, że policja nie reaguje na co dzień. Najlepiej zwalić na ludzi z irokezami, no nie? Bo tak Wam łatwiej. A to My sprzątaliśmy po ekipie Kuźniańskiej typu "JP na 100%". Też płacę podatki, dbam o miasto, nie tylko z wyglądu nawet i nie podoba mi się krytyka, jeśli ktoś nie wie jak jest na prawdę. Świadków jest sporo, a te Kuźniańskie dresiki przyszli, okradli, pobili za nic... to jest właśnie Kuźnia... brakuje czasów 90', wtedy było tak jak należało. Wszyscy byli wychowani.

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam się z przed mówcami,
  ludzie z czadu nie zrobili tych szkód,
  tylko właśnie w/w osoby ,
  wielka szkoda, że się zachowali w ten sposób.

  OdpowiedzUsuń
 9. Godzina Policyjna: Jeżeli ktoś nie rozumie muzyki punk-rockowej to niech nawet nie próbuje się wypowiadać. Wszyscy bowiem wspieramy takie inicjatywy jak ekologia czy wegetarianizm. Każdy z nas pracuje i płaci te same podatki. Szanujemy środowisko i miasto Kuźnie do, której przyjechaliśmy zagrać koncert nie po to by jak banda debili robić demolkę, tylko spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi z całej Polski. Ignorancja oraz krytyka wynikająca tylko z i wyłącznie z odmiennego gustu muzycznego czy stylu ubierania się wisi nam i powiewa. Najpierw poczytajcie o czym graj i śpiewają zespoły a potem zapraszam do pie*** głupot. Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 10. Mogę potwierdzić, że ludzie z irokezami i czubami na głowie, tak jak ich co niektórzy nazywają, nikomu nie ubliżyli, nie szukali zaczepki. To po koncercie "Osiedlaki" szukali zwady i nie szło ich uspokoić. Wiem, że nawet poszli w nocy na pole namiotowe i tam rozrabiali.
  Więcej bójek i rozrób jest na dyskotekach.
  A Policja była i widziała, że nic się złego nie dzieje podczas koncertu, nie ma zadymy.
  Szkoda tylko, że nikt po nich nie zadzwonił, jak przyszły typy z osiedla.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ponoć we wrześniu będzie duża specjalna edycja CZADU u Poldka - gwiazdą ma być Acid Drinkers potężne nagłośnienie, i kilka metalowych kapel, duża scena, WOW!!! Czekamy!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd wiesz takie coś od razu po Czadzie? :) Rok jeszcze do kolejnego, ładne plotki roznosisz :-)

   Usuń
 12. Znamy ksywki owych przybyłych agresorów na Czad; po prostu na następnym czadzie nie mają prawa wstępu i tyle! Powiesi się ich zdjęcia na wejściu i sprawa załatwiona, a jak przyjdą to policja ich zgarnie na dołek. I wtedy Pani Babcia nie będzie musiała krzyża ściągać w celu ochrony. Dajcie ludzie spokój, koncert był naprawdę udany, spokojny i przebiegający w pokojowej atmosferze - nie róbcie wstydu, w innych takich mieścinach marzą o takiej imprezie, a nie mają!!! Pozdrowienia dla naszych Włodarzy!!! i odwiedził nas jeden z Radnych - również pozdrawiamy!!!

  OdpowiedzUsuń