16 kwietnia 2013

Oddadzą hołd pomordowanym na wschodzie

18 kwietnia o godz. 19:00 w Kuźni Raciborskiej odbędą się uroczystości upamiętniające pomordowanych polskich oficerów i przywódców intelektualnych w 1940 r. w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Tego dnia przywołana zostanie również pamięć o tragedii śląskich rodzin dotkniętych grozą wywózki./.../groby nieznane Polskiego Żołnierza
i każdy stracony - a przecież wciąż żyje...
/Malwina Z. Schwieters/
 
13 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Uchwalony został 4 listopada 2007 roku, poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

Z dala od politycznych sporów, chcemy pochylić się nad historią, nad tragicznym losem polskiego oficera. W poczuciu odpowiedzialności za kształtowanie postawy mądrego patriotyzmu, młodzież szkolna i harcerze zapraszają Państwa na uroczysty Apel Poległych.

Spotkajmy się 18 kwietnia w świetle harcerskiego ognia, przy Dębie Katyńskim w Kuźni Raciborskiej.
Zaproszenie kierujemy do naszych parlamentarzystów, władz powiatu, władz wszystkich gmin powiatu raciborskiego, instytucji i organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu raciborskiego.

Plan uroczystości:

godz. 19:00 - przyjazd zaproszonych gości i delegacji (parking przy Szkole w Kuźni Raciborskiej - ul. Piaskowa 28 - na osiedlu)
godz. 19:15 - przemarsz w stronę Placu Zwycięstwa pod Dąb Katyński
godz. 19:30 - uroczysty Apel Poległych
godz. 20:15 - zakończenie uroczystości

Niech harcerski ogień wzbudzi nasz szczery patriotyzm i utrwali pamięć o tragicznych losach mieszkańców śląskiej ziemi.

Komendant Hufca ZHP
Ziemi Raciborskiej
hm Marek Rybicki

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Wawrzynka
w Kuźni Raciborskiej
mgr Kinga Apollo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz