05 kwietnia 2013

Jaszczurki opanują scenę MOKSiR-u

W niedzielny wieczór, 7 kwietnia o godz. 19:00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej wystąpi rybnicki zespół Red Lizards.

Zespół RED LIZARDS jest - jak czytam na stronie internetowej grupy - "gronem jaszczurek, które żywią się nutami, a pozyskują je ze źródeł wszelakich. Chociaż nad wpisanie się w gatunek muzyczny przedkładają lekkość i naturalność kompozycji, wyłapać można wiele zapożyczeń z kolorów świata jazzu, przestrzennego soulu i sprężystego funky. Brzmieniu przewodzi aksamitny wokal ozdobiony lirycznym chórkiem, który z gracją wplata się w prawdziwie wybuchową sekcję instrumentalną. Jaszczurka, jak i zespół  to żywe organizmy, uzasadnia to dlaczego koncerty dla Red Lizards są  środowiskiem naturalnym, zaś dla publiki autentyczną eksplozją energii".

(fot. www.redlizards.pl)

Formacja składa się z dziewięciu muzyków (tzw. nonet): Michał Husak (gitary), Wojtek Łępicki (bas i kontrabas), Agnieszka Król (wokal), Natalia Sulwierska (chórki), Tomasz Manaj (perkusja), Michał Strycharczyk (waltornia), Adam Kuś (trąbka), Karol Urbański (puzon) i Jacek Łępicki (conga, perkusjonalia).

 Początek koncertu o godz. 19:00. Cena biletu - 5 złotych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz