21 marca 2013

Drużyna matematyków od Wawrzynka ponownie na podium!

19 marca w Raciborzu odbył się XIV Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. W rywalizacji udział wzięła trójka uczniów z kuźniańskiej podstawówki, zajmując trzecią pozycję.
- To drugi raz w tym roku stajemy na podium, a drużynę z Kuźni Raciborskiej za każdym razem reprezentują inni uczniowie naszej szkoły - mówi Iwona Mróz, nauczycielka matematyki.

Od lewej: M. Głuszkiewicz, O. Gdynia i M. Mróz

- Tym razem drużynę reprezentowali szóstoklasiści w składzie: Marek Głuszkiewicz, Olivia Gdynia i Michał Mróz. Dyplom i gratulacje otrzymaliśmy z rąk wiceprezydent Ludmiły Nowackiej oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu. W kategorii indywidualnej drugim "Najlepszym Matematykiem Szóstoklasisty" został Marek Głuszkiewicz, który zdobył II miejsce w powiecie, Michał Mróz uzyskał IV miejsce, a Olivia Gdynia znalazła się na pozycji ósmej - podsumowuje nauczycielka.

Uczniowie przez 90 minut zmagali się z trudniejszymi zadaniami w formie zamkniętej i otwartej. Bardzo ważną rzeczą oprócz poprawnego wyniku było uzasadnianie swojej odpowiedzi.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz