12 grudnia 2012

Świąteczna atmosfera dotarła do Gimnazjum

W sobotnie popołudnie, 8 grudnia  w gimnazjum przy ul. Piaskowej 28 odbył się jubileuszowy rodzinny festyn mikołajkowy.

Przygotowania do tej dorocznej imprezy rozpoczęły się jeszcze w listopadzie. Wielu rodziców - ci, którzy mają w szkole swoje pociechy, jak i ci, których dzieci już dawno opuściły szkolne mury z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w pomoc przy realizacji festynu. Przed kilkanaście dni pracowano nad stroikami i ozdobami świątecznymi, a w ostatnich dniach na smakowitymi wypiekami domowej roboty. Wspólna zabawa - podobnie jak w ubiegłym roku - odbyła się na szkolnym korytarzu. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Rada Rodziców oraz Dyrekcja placówki.

 

Festyn obfitował w szereg atrakcji - tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na stoiskach ustawionych pod oknami można było zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby (których autorami byli uczniowie, rodzice oraz podopieczni Anny Kijek - instruktorki Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji), zaś w kawiarence u św. Mikołaja zakupić ciasta oraz napić się kawy lub herbaty. Najmłodsi w tym czasie z przyjemnością oddawali się kolorowaniu mikołajkowo-świątecznych malowanek.


Podczas zabawy nie zabrakło również tradycyjnych, świątecznych piosenek i upominków, jakimi każdego obdarowywał św. Mikołaj, zaś każdy, kto nabył los, mógł liczyć na atrakcyjny prezent-niespodziankę, zwłaszcza że kuponów pustych nie było. Do ich zakupu w znany sobie sposób stale nawoływała Zofia Purol, której po raz kolejny przypadła w udziale rola konferansjera mikołajkowego festynu.


Przedświąteczne spotkanie nie miałoby z pewnością takiego wymiaru, gdyby nie szlachetna pomoc ze strony rodziców i przyjaciół szkoły, którym dyrektor gimnazjum Kazimierz Szczepanik składa najserdeczniejsze podziękowania. A są to: Iwona Węglarska, Iwona Laskowska, Ewa Rybczyńska, Anna Trzeciak, Arleta Szymanowska, Grażyna Tokarska, Klaudia Zawada, Alina Mościcka, Joanna Wramba, Violetta Cichosz, Barbara Książek, Urszula Najda, Edyta Musioł-Dyrszka, Halina Goldman, Alicja Zejdler, Izabela Stępień, Iwona Kusma, Marta Kijas, Urszula Mieszko, Maria Depta, Katarzyna Rybicka, Dorota Kieś, Lilla Smyka, Ewa Wrzodak, Ewa Grudzińska, Teresa Kalus, Urszula Czogała, Katarzyna Bakota-Łamaza, Klaudia Czogała, Renata Karpowicz, Ewa Makulik, Gabriela Jonczyk, Edyta Murawska, Edyta Czogała, Jolanta Kieś, Urszula Warczok, Edyta Granieczny, Emilia Czisz, Barbara Zielonka, Beata Sawicka, Teresa Żemełka i Irena Chluba.11 komentarzy:

 1. To może wreszcie ta armia dziękobiorców i budowniczych potęgi szkoły wypchnie placówkę
  z dołka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd w tobie tyle złości i sarkazmu ,ciągle coś nie pasuje .Jak nic nie robia żle a jak cos zrobią to zaraz krytyka jesteś żałosny.

   Usuń
 2. A ja tu nie widzę zlości tylko nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja myślę, że było fajnie. Kto nie przyszedł niech żałuje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jak dla mnie to zdecydowanie za mało miejsca, ciasno każdy się obijał o siebie a z dzieckiem się przecisnąć to tragedia!! mało miejsca do siedzenia i wogóle zero organizacji jak ja chodziłam do szkoły to mikołajki odbywały się na hali i było dużo lepiej:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej szkole niech Mikołaj przyniesie bombe i bedzie git. Nigdy nie wyśle tam dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie radze wysyłać tam dziecka ponieważ nauczyciele jak i sam dyrektor nie są uczciwi i równi wobec uczniów moje dziecko jak i dzieci innych rodziców wracają do domu smutne i zawiedzione boo nauczyciel nie umie zrozumieć dziecka -.- ci nauczyciele są żałośni jak mi dziecko opowiada co oni opowiadają i uczą to mam wrażenie że oni nie posiadają mózgu jedyny nauczyciel to pani Alina która jest równa i uczciwa jak i miła dla dzieci wspaniała kobieta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze sie taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

   Usuń
 7. Połączenie z podstawówką ociepliło wizerunek tej szkoły. Mamy naprawdę dobrą podstawówkę.. Teraz jeszcze zmiana dyrektora gimnazjum...Ktoś kto to wszystko postawi na nogi,a wtedy może za kilka lat już nasze dzieci nie będą się interesowały ofertami innych ościennych szkół...w przeciwnym razie i gimnazjum nam zniknie ...
  Już nie do przyjęcia jest plotka ,że pan dyrektor zostanie dyrektorem zespołu szkół...wtedy i podstawówka nam zniknie.
  Nie mogę zrozumieć dlaczego pani Ala nie jest dyrektorem ,robi tak wiele dla tej szkoły,i dziś pewnie bylibyśmy dumni ze swego gimnazjum.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki dyrektor takie gimnazjum.Ryba zawsze psuje się od głowy.Lepszy jest wilk prowadzący stado baranów niż baran prowadzący stado wilków.

  OdpowiedzUsuń
 9. Do świątecznego kiermaszu w Nędzy to Kuźnia ma daleką drogę. Różnica niesamowita.

  OdpowiedzUsuń