09 grudnia 2012

Rada na mur (turski). (Nawiązanie do wcześniejszego artykułu)

Jest pewne, że nasza gmina długo (a może nawet nigdy) nie będzie w stanie finansować dwóch domów kultury. A gdyby nawet, to dla kogo? Więc nie ma żadnego sensu kontynuacja tej inwestycji - pisze nasz Czytelnik.
Ma jednak sens jak najszybsze uwolnienie wsi i gminy od tego problemu.

Proponuję ogłosić konkurs otwarty na najtańsze zagospodarowanie tego obiektu (z aktualnym stanem wyjściowym). Na cokolwiek, byle realnie tanio.

Apeluję do Pań i Panów - Radnych Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej, żeby się zrzucili ze swoich diet, jednorazowo, po np. 150 zł (sto pięćdziesiąt) na nagrody w tym konkursie.

Ja deklaruję już dzisiaj taką stawkę ze swojej, nienajwyższej, emerytury. Jeżeli w tym - szeroko rozpropagowanym - konkursie nie zostanie zaproponowane rozsądne rozwiązanie, to ja proponuję:

1. Obniżyć wielkość murów do takiej wysokości, która umożliwi nieskomplikowane zakładanie ruchomego dachu namiotowego o wymiarach największych namiotów biesiadnych.
2. U producenta tej branży zlecić wykonanie konstrukcji dachu (ruchomej lub stałej) oraz wspomnianej "płachty dachowej" (to są części).
3. Jeśli koszty okażą się "strawne" dla zleceniodawcy, to w sezonach letnich taki dach może służyć długo.

Gdyby nic zadowalającego z tych działań nie wyszło (sądzę, że mur jest już właściwie zabezpieczony przed wilgocią), to - niech służy ptakom, czekając na lepsze czasy dla siebie. Póki co, mieszkańcy całej gminy powinni wiedzieć, co do tej pory zdziałał w tej sprawie Urząd Miejski. Ile firm (lub osób) zainteresowało się ewentualnym nabyciem obiektu.

Jan Kluska

9 komentarzy:

 1. Czy oferowano już komukolwiek rozbiórkę muru
  za wartość uzyskanej cegły? Byłoby prosto,szybko i po sprawie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko Pan Kluska mógł wpaść na ten pomysł. I w ogóle to co tak się nam ostatnio Pan Janek zaczął rozkręcać. Gdzieś lub do czegoś startować będzie czy co?

  OdpowiedzUsuń
 3. A o który pomysł ci chodzi? Bo jest ich tu kilka.
  Czyżby ten stary optymista nie wiedział,Ze nasi radni
  nie potrzebują żadnych wskazówek.Wybrańcy Narodu wiedzą najlepiej i wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 4. niech mi kto przypomni czy ten kluska to ten były radny, czy jaki jego potomek? Jakby nie było to gościu robi nam w mieście niezły obciach. Ludzie przecie za parę chwil przestaną ten portal czytać ludzie. Redakcjo opamiętajcie tego gościa. Resztę mógłby o nim dopisać mój stary .... . Oj ale by się działo!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. DO ANONIMU Z 11:35
  Widzisz gościu, ludzie czytają i twoje "mądre" posty również. Napisz, że z autorem się nie zgadzasz, daj jakieś argumenty, itp. Jeśli nie stać cię na merytoryczną dyskusję, tylko na obraźliwą paplaninę, to zacytuję ciebie "gościu robisz nam w mieście niezły obciach. Ludzie za parę chwil przestaną ten portal czytać..."

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty 'południowy" z 10grudnia!Te utopione gminne tysiące
  złotych to pewnie twoja decyzja.Zamiast zamykać ludziom gęby zaproponuj sposób ich odzyskania.
  Żle pilnujesz swojego stołka.A może ty jesteś stary
  dzierżymorda z tamtej epoki?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zammmiast zimnej wody parę fraszek Sztaudyngera:Darmo
  SIĘ POCĘ ,ABY DOTRZYMAĆ KROKU EPOCE!
  Tak się upoił zdobytą władzą,że tępi wszystkich,co mu nie kadzą.
  Kochać ludzi? Wszystkich ludzi? O, jak to trudzi!
  Prawda kole w aureolę!
  Nic tak agresji nie studzi,jak poznawanie ludzi!
  Ach Boże,Boże, czemu tak się dzieje,
  Że tylko głupi ma matkę - nadzieję?

  OdpowiedzUsuń
 8. co on jada, że tak głupimi wierszami gada?

  OdpowiedzUsuń