27 sierpnia 2012

Kuźnia pożegnała lato

W sobotę występ zespołu Hanka i rapera Abradab, a w niedzielę Rodzinny Rajd Rowerowy i Festiwal Kapel Weselnych - tak wyglądało Pożegnanie Lata 2012 w Kuźni Raciborskiej.Koncerty, które odbywały się przy ZSOiT przyciągnęły mieszkańców, a także wszystkich chętnych z okolicznych miejscowości. Co ciekawe - większą frekwencją cieszył się drugi dzień, mimo iż pogoda była dużo gorsza od sobotniej. W pierwszym dniu przed sceną zgromadziła się głównie młodzież, bo i repertuar głównie do niej skierowany.W drugim dniu po południu wyruszył piętnasty Rodzinny Rajd Rowerowy "Szlakiem Pożaru z 1992 roku". Długość trasy wynosiła 24 km. Na starcie zjawiło się 138 osób.Gdy uczestnicy byli w trasie, przy szkole rozpoczął się I Festiwal Kapel Weselnych, w których wystąpiło pięć najlepszych zespołów. Publiczność mogła się bawić przy najlepszych weselnych kawałkach.W przerwach towarzystwo rozweselał znany z Radia "Vanessa" Piotr Scholz. Festiwal wygrała kapela Helikopter z Wodzisławia Śląskiego, drugie miejsce zajęła grupa Cocoro z Rybnika. Startowały również zespoły z Kuźni Raciborskiej - Hit i z Raciborza - Fuego. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną w postaci złotego wianka i 3000 złotych, a grupa Cocoro wygrała profesjonalną sesję zdjęciową ufundowaną przez Studio "Paragraf".

Wyniki Rodzinnego Rajdu Rowerowego:
młodsza kategoria (do 13. roku życia)

I MIEJSCE - Kacper Powroźnik 66 pkt.
II MIEJSCE - Joanna Erynkwajt 63 pkt.
III MIEJSCE - Paulina Pierkiel 62 pkt oraz Jakub Jurusik 62 pkt.

starsza kategoria (powyżej 13. roku życia)

I MIEJSCE - Piotr Granieczny 70 pkt. oraz Alina Kiec 70 pkt.
II MIEJSCE - Piotr Czech 68 pkt. oraz Artur Cichocki 68 pkt.
III MIEJSCE - Edyta Długosz 67 pkt. oraz Michał Zasłonka 67 pkt.

Nagrodzono również najmłodszego uczestnika - Mateusz Czech (rocznik 2012) i najstarszego - Jan Będkowski (rocznik 1933). Wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrodę główną - ROWER - którą zdobył Krystian Jurusik.

5 komentarzy:

 1. tą bójke mogliście sobie darować, sensacji szukacie?! :angry:

  OdpowiedzUsuń
 2. litości idioci rzucają się na ludzi i sensacja. Jak zwykle WOJU musi pokazać ze jest nie ogar!!! :angry: :angry: :angry: :angry:

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie o to mi chodzi.. i popieram... niech to usuną bo nie ma czym się chwalić :angry:

  OdpowiedzUsuń
 4. Proponuje stworzyc w menu kategorie "stara kiecy" i tam wrzucac wszystkie jej zdjecia razem z opisami. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń