12 czerwca 2012

Podpisali flagę i zagrają z Czechami

Ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej wzięło udział w wojewódzkim finale Mistrzostw Polski w piłce nożnej chłopców do lat 10, które odbyły się w Dankowicach koło Bielska-Białej.

Przepustkę do rozgrywek finałowych uczniowie zapewnili sobie w maju podczas powiatowych eliminacji Mistrzostw Polski 10-latków w Pietrowicach Wielkich, gdzie zdobyli zaszczytne I miejsce i Puchar Starosty Raciborskiego. Organizatorem obu rozgrywek był Polski Związek Piłki Nożnej.

W trakcie rozgrywek finałowych, młodzi piłkarze z Kuźni wzięli - wraz z innymi uczestnikami turnieju - udział w akcji "Flaga". Polegała ona na złożeniu podpisu na fladze Polski, którą następnie wręczono reprezentacji Holandii. - Podpisy złożyli także wszyscy uczestnicy 16 krajów biorących udział w Euro 2012 oraz przedstawiciele 16 województw, tak że każde województwo podpisało jedną flagę - mówi Wojciech Gdesz.- Rywalizowaliśmy z samymi poważnymi klubami, jak "Rozwój Katowice", "Raków Częstochowa", "BKS Stal Bielsko-Biała", "ROW Rybnik"; byliśmy więc chyba jedyną drużyną szkolną na tym turnieju - wyjaśnia opiekun grupy. - Nie osiągnęliśmy jednak oszałamiających sukcesów, bo chłopcy z grupy nie wyszli - może reprezentacja Polski będzie lepsza - ale pokazali się z bardzo dobrej strony, będąc przede wszystkim reprezentantem Kuźni Raciborskiej i powiatu raciborskiego - dodaje.

W turnieju powiatowym najskuteczniejszym strzelcem okazał się Paweł Witt, trafiając do bramki aż 12 razy. Także na finale wojewódzkim zebrał dobre opinie. Najlepszym bramkarzem podczas rozgrywek powiatowych był natomiast Michał Macha, który - oprócz piłki - trenuje również sporty walki pod okiem Macieja Kriwienoka.

Tymczasem już w najbliższą sobotę przed południem w Kuźni Raciborskiej odbędzie się Mini Euro 2012. Drużyna w składzie: Dawid Szymanowski, Marcin Janik, Daniel Banasik (obrona), Krzysztof Kowolik, Bogusław Sobek (pomoc), Bartosz Łagoś i Paweł Witt (atak) oraz Michał Macha (bramka) rozegra mecz m. in. przeciwko drużynie z Czech. - Chłopcy pojawią się w nowych, żółto-niebieskich strojach z herbem Kuźni Raciborskiej na piersi. Stroje są profesjonalne; myślę, że zawodnicy będą prezentować się w nich bardzo dobrze. Będą wszak ambasadorem naszej gminy - podkreśla W. Gdesz. - Chciałbym w tym miejscu również podziękować sponsorom, którzy przyczynili się do dokonania tego zakupu: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej, firmom - pana Machy i pana Bandurskiego oraz radnym: Adamowi Skórce i Radosławowi Kasprzykowi - dodaje.Co ciekawe, mecz odbędzie się w tym samym dniu, kiedy dorosła reprezentacja Polski podejmie na stadionie we Wrocławiu drużynę z Republiki Czeskiej. - Będzie uroczysta odprawa, odegranie hymnów obu państw oraz odczytaniem przysięgi fair play - mówi opiekun piłkarzy. Rozgrywki swoją obecnością mają zaszczycić m. in. włodarze z gminy i powiatu, władze oświatowe i sportowe z prezesem podokręgu Racibórz - Stefanem Ekiertem na czele.

Z jakim nastawieniem wyjdą 10-letni piłkarze w sobotę? - Na pewno z bardzo pozytywnym. Będziemy próbowali wygrać ten mecz dla naszej reprezentacji. Ile my wygramy, tyle bramek zdobędzie nasza reprezentacja - zapewniają zgodnie.

Artykuł przygotowany przy współpracy z portalem raciborz.com.pl

5 komentarzy:

 1. Życzę wysokiej wygranej ,trzymam kciuki za młodych piłkarzy!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że Pan Gdesz nie będzie już ich trenował za rok... że głupie wymogi są przez które ta drużyna nie ma szans na istnienie...

  OdpowiedzUsuń
 3. A kto ci człowieku takich głupot naopowiadał? Wojtek był, jest i będzie trenerem szkolnej drużyny. Nie siej plotek

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo dzieciaki, brawo Wojtek - za włożoną pracę i cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytaj ze zrozumieniem . Chodzi oto , że Pan Gdesz trenuje dzieciaki w klasach 1-3 ... a to jest akurat klasa 3 ( 10 latkowie). Więc muszą nie zdać( co byłoby wręcz śmieszne ) .

  OdpowiedzUsuń