24 kwietnia 2012

Pierwszy taki targ

W poniedziałek, 23 kwietnia w holu MOKSiR-u odbył się Pierwszy Kuźniański Targ Towarów Wszelakich. Organizatorem był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - oddział w Kuźni Raciborskiej.Pomysłodawcą targu była prezes koła emerytów Helena Bąkała. Pomysł podchwycił Jan Kluska, który niezwłocznie zaczął czynić przygotowania do realizacji przedsięwzięcia.Celem targu była wymiana bądź sprzedaż rzeczy, które utraciły u dotychczasowego właściciela przydatność. Jednym słowem coś, co przestało się komuś podobać, mogło znaleźć zainteresowanie np. u hobbysty.
 


Na rozstawionych stołach w holu domu kultury można było znaleźć książki,odzież, koszyczki do szklanek, wazoniki, obrazy, aparaturę grającą, a nawet... kanarki, które przyniósł ze sobą jeden z mieszkańców Kuźni.Równolegle do targu towarów wszelakich odbywał się również tzw. "Bookcrossing", co oznacza "krążącą książkę" lub "książkę w podróży". Akcję zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna. "Bookcrossing" to akcja, która polega zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, pub, sklep, teatr, kawiarnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych po to, by znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej.W przedsięwzięciu - prócz kuźniańskich emerytów - wzięły również udział dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej - Amanda i Agata.4 komentarze:

  1. a sztuczne zęby w jakiej cenie ??

    OdpowiedzUsuń
  2. Bałwany niby jaka wtym wiocha jak by ktoś nie słyszał o wystawkach w niemczech albo butwach w angli NAJłATWIEJ TO NIC NIE ROBIć WYśMIEWAć INNYCH

    OdpowiedzUsuń
  3. :smile: rewelacja!!!! gratuluję pomysłu i już się nie mogę doczekać kolejnego kiermaszu! PROŚBA: rozplakatujcie szerzej akcję to i chętnych przybędzie:) :smile:

    OdpowiedzUsuń