29 marca 2012

Gimnazjaliści z Kuźni w trzecim etapie turnieju BwRD

28 marca przy Gimnazjum nr 3 w Raciborzu odbył się kolejna edycja konkursu pn. "Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Do trzeciego etapu przeszły drużyny z Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach.

Turniej składał się z trzech części: pisemnej - testu, jazdy sprawnościowej - toru przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W konkursie wzięło udział 16 zespołów, w tym 9 ze szkół podstawowych i 7 z gimnazjów z terenu całego powiatu raciborskiego. Do etapu okręgowego, który odbędzie się 16 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu, zakwalifikowały się drużyny ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach (kategoria szkół podstawowych) oraz Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej (kategoria gimnazjów).Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, wiedzą na temat pierwszej pomocy oraz sprawną jazdą na torze przeszkód. Opinię taką wyraziła komisja w składzie: asp. szt. Grzegorz Mederski, asp. Mariusz Konopacki, mł. asp. Grzegorz Krupa, mł. asp. Piotr Kitowski - przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, a także st. insp. Mieczysław Nowak, strażnik Małgorzata Brauner - pracownicy Straży Miejskiej w Raciborzu, jak również Mirella Obłąg, Małgorzata Dastig, Maria Hawlicka,. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Małgorzata Mikieko - nauczyciel informatyki i techniki oraz Ewa Kuźnik - nauczyciel informatyki i fizyki z Gimnazjum Nr 3. Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe oraz specjalne dyplomy i puchary, które wręczył dyrektor G3 - dr Norbert Mika.

/Źródło: KPP w Raciborzu/

3 komentarze:

  1. W celu uściślenia relacji informujemy, że zwycięska drużyna w kategorii szkół podstawowych to drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach. Drużyny zakwalifikowały się już do trzeciego etapu - rejonowego. Ten etap - powiatowy, był drugi. Wcześniej, 23 marca w Budziskach odbył się pierwszy etap Turnieju - gminny.

    OdpowiedzUsuń
  2. SSP chwalisz sie czy żalisz??

    OdpowiedzUsuń
  3. młodszy aspirant grzegorz krupa - gówna kupa

    OdpowiedzUsuń