29 lutego 2012

Podstawówka wypełniona wszystkimi kolorami świata

27 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbyła się uroczystość podsumowująca udział w akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata". Celem akcji była zbiórka funduszy na zakup szczepionek dla dzieci w afrykańskim Sierra Leone.

Uczniowie z pomocą rodziców i Felicji Grzesik-Zawady wykonywali laleczki z różnych stron świata. Zaproszeni goście mogli zaopiekować się laleczką za minimum 10 zł.Popołudniowe spotkanie z udziałem władz lokalnych: burmistrz Ritą Serafin, przewodniczącym Rady Miasta Manfredem Wroną, przedstawicielami Rady, kierownikiem Posterunku Policji Henrykiem Linkiem oraz rodzicami i nauczycielami okazało się niezwykle barwną i udaną imprezą. Zbiórkę funduszy połączyliśmy z Rokiem Janusza Korczaka, a uczniowie zaprezentowali na scenie fragment "Króla Maciusia Pierwszego" na Czarnym Lądzie.

Zaproszeni goście byli niezwykle hojni. Dzięki nim każda laleczka znalazła opiekuna i zebraliśmy ponad 1600 zł na szczepionki dla dzieci, a w Sierra Leone zestaw szczepionek ratujących życie jednemu dziecku kosztuje 10 zł. Mamy więc ogromną satysfakcję, że nasza szkoła włączyła się w tę wspaniałą inicjatywę. Pieniądze zostały już wpłacone na konto UNICEF-u.Za pośrednictwem portalu dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i okazali tak wielkie serce. Dziękujemy rodzicom, dzieciom, władzom miasta i przybyłym radnym: Sabinie Chroboczek-Wierzchowskiej, Radkowi Kasprzykowi, radnemu powiatu Adrianowi Plurze, a szczególnie Bernardowi Kowolowi, który okazał nam nieocenioną pomoc i życzliwość w przygotowaniu sprzętu nagłaśniającego.

Piękną uroczystość przygotowały Felicja Grzesik-Zawada i Barbara Radziszewska wspólnie z uczniami, którym bardzo dziękujemy i kolejny raz możemy być dumni z ich umiejętności i zaangażowania.

B. Z.

2 komentarze:

  1. Bardzo miła impreza...i to na szczytny cel

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo super imprezo.... I to z udziałem dzieci :laughing:

    OdpowiedzUsuń