29 września 2011

III Mistrzostwa Polski w Grapplingu Juniorów i Seniorów

Zawody były dobrze zorganizowane. Nowością było oglądanie walk na żywo w internecie, była to dodatkowa motywacja... W pierwszy dzień odbyły się walki NO-Gi (bez kimon), finały odbyły się wieczorem około 18:00. Byłem dość dobrze przygotowany, lecz w finale miałem bardzo ciężką walkę, która skończyła się remisem i dogrywką. W dogrywce po rzucie monetą wybierałem pozycję ataku, z której musiałem zdobyć punkt. Wybrałem pozycję przejście gardy, gdy przeciwnik rozpoczął atak, zająłem dogodną pozycję i przy próbie zrzucenia mnie, zapiąłem technikę kończącą i wygrałem.


Drugiego dnia odbyły się walki Gi (w kimonie), już na innych zasadach miałem dwie walki. Te odbyły się rano, pierwszą walczyłem z przeciwnikiem, z którym dzień wcześniej walczyłem finał. Obalił mnie, lecz wykorzystałem jego błąd i zapiąłem duszenie trójkątne. Potem miałem chwilę żeby odpocząć i pooglądać walki następnego rywala. Gdy odbyła się walka pomiędzy moimi dwoma rywalami, przeciwnik którego pokonałem, zapiął klucz na stopę i wygrał. Do ostatniej walki podszedłem dość luźno, może za luźno, był remis i dogrywka. Udało mi się wygrać obie kategorie do 80 kg JUNIOR.


Tym samym zapewniłem sobie pewne miejsce w Kadrze Narodowej i wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów, które odbędą się w Tamasi (Węgry), 4-6 listopada.


Bardzo chciałbym podziękować trenerowi Maćkowi, całej SPARCIE, za ciężkie treningi. Rodzicom, dziewczynie, przyjaciołom za doping i wiarę we mnie.


Szczególne podziękowania dla sponsora firmy COLWAY, za ufundowanie nowego sprzętu oraz odżywki COLVITA.


 Do zobaczenia na treningu!!! www.spartateam.pl
Od lewej: KAROL DZIENISZEWSKI, ADRIAN WITKOWSKI, JOANNA OGRODNIK, SANDRA PNIAK, KAROL SALAMON, WOJCIECH PŁACHCIAK

4 komentarze:

 1. Takich ludzi jak Wojtek należy podziwiać. Młody człowiek , który reprezentuje Kuźnię w zawodach na tak wysokim szczeblu- szacunek...

  OdpowiedzUsuń
 2. nie tylko reprezentuje Kuznie ale tez Polske!!

  OdpowiedzUsuń
 3. porobiony energy drinkiem be power30 września, 2011 09:16

  DAWAJ WOJTEK, DAWAJ

  OdpowiedzUsuń
 4. wojtek jestes the best gratulacje tylko tak dalej.

  OdpowiedzUsuń