16 lutego 2011

Nowy "szef" Osiedla już znany

- Zebranie sprawozdawczo-wyborcze ma nieco inną formułę jak zebranie z mieszkańcami - powiedział na wstępie wiceburmistrz Bogusław Wojtanowicz. By było ono ważne, musi uczestniczyć w nim przynajmniej 1/10 mieszkańców uprawionych do głosowania z terenu danej jednostki. Na Osiedlu kryteria te spełnia ponad 2800 osób (by uzyskać quorum, potrzebna byłaby zatem obecność 285 osób). W przypadku nieuzyskania tej liczby - zgodnie ze statutem - po upływie 30 minut zebranie może mimo wszystko się rozpocząć. Do momentu jego otwarcia, na sali widowiskowej znajdowało się 35 mieszkańców Osiedla.Nim zebranie oficjalnie otwarto, burmistrz Rita Serafin przedstawiła szereg planowanych w tym roku inwestycji, których realizacja rozpocznie się niebawem. Zebranie stało się ponadto okazją do omówienia kilku ważnych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy Osiedla. Wyczerpujących odpowiedzi w kwestii mieszkaniowej udzielał na bieżąco dyrektor ZGKiM Witold Ciuberek. Informacji w pozostałych sprawach (drobne remonty, monitoring) udzielali na przemian wiceburmistrz Wojtanowicz oraz burmistrz Serafin.Zebranie rozpoczęła dotychczasowa "sołtys" Osiedla Krystyna Borutko, która zreferowała zadania, jakie zostały zrealizowane w ciągu ostatnich czterech lat (kadencja 2006-2010). Uwag w kwestii sprawozdania było niewiele. Jednym z ważniejszych pytań było marginalizowanie - zdaniem jednego mieszkańca - ulicy Rudzkiej, gdzie brakuje m. in. ławek. - Dążyłam do ustawienia kilku ławek przed blokami, ale mieszkańcy nie wyrazili na to zgody, Poza tym, jest skrzynka na skargi i wnioski. Zawsze apelowałam na zebraniach, by wrzucać do niej swoje uwagi. Poza tym, w każdej sprawie bez przerwy można kontaktować się bezpośrednio ze mną - mówiła K. Borutko. W sukurs przewodniczącej przyszła radna Grażyna Tokarska, która wyjaśniła, czym spowodowane były problemy. Podkreśliła również, że w najbliższym czasie estetyka wokół ul. Rudzkiej zostanie podniesiona.

Kolejnym punktem spotkania był wybór komisji skrutacyjnej, potrzebnej do przeprowadzenia wyboru nowego przewodniczącego Osiedla oraz wyboru nowego zarządu jednostki pomocniczej. W skład komisji weszli: Radosław Kasprzyk, Grażyna Tokarska i Józef Urbanowicz. Na "miejskiego sołtysa" zgłoszono dwóch kandydatów: ustępującą K. Borutko oraz Jerzego Wasielewskiego. W wyniku tajnego głosowania, funkcję przewodniczącego w kadencji 2010-2014 powierzono ponownie Krystynie Borutko.W chwilę później przystąpiono do wyboru nowego składu osobowego zarządu jednostki. Zdecydowano, że będzie on liczył sześć osób. Zarząd w kadencji 2010-2014 reprezentować będą: Radosław Brzeźniak, Małgorzata Kostka, Bartosz Kozina, Wojciech Kuźmiński, Jerzy Wasielewski oraz Dariusz Zawisza.

3 komentarze:

  1. No proszę i znów po staremu Tajne głosowanie nad wyborem „miejskiego sołtysa” trochu śmieszne jak z góry było wiadomo i mieszkańcy też wiedzieli że Krystyna Borutko zostanie nadal bo jej „świta '' i tak za nią głosowała Ci obywatele co za nia głosowali niech sobie odpowiedzą cóż Takiego ta pani zrobiła na tym i dla tego osiedla jak co chwilę przesiadywała w Wrocławiu i tak ją interesowały sprawy osiedla Nie trafione liczne „ głupoty'' typu stół do szachów usytuowany w miejscu niech ta pani sama powie po prostu utopione pieniądze Czy ta pani wysłuchała jakiegoś głosu i potrzeb normalnych ludzi osiedla ja wiem że nie byle jej prywata ważna .Dlatego sądzę na taką przewodnicząca i całą rade szkoda kasy Pani Burmistrz powinna od razu skasować taka nie kompetentna osobę a nie przyznawać jej nagrodę (chyba że ta nagroda była za niekompetencję ) bo jeżeli tak to jest więcej osób w naszym urzędzie którym by się tez taka nagroda należała

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna twarz... P.burmistrz, p.Waśniowska, p.Borutko. p.Szczepanik, poseł Siedlaczek... Rodzina Adamsów... Tylko na eksport. :smile:

    OdpowiedzUsuń
  3. mysle ze jak pan zawisza jest w radzie osiedla to w koncu bedzie mały plac zabaw dla dzieci i czysty piasek w piaskownicy na ul rudzkiej a nie jak zawsze zgkim dawał nowy piasek na stary albo jedna ławke postawili i nic wiecej

    OdpowiedzUsuń