28 lutego 2011

"KULTURAlności" - Marzec 2011 r. (część 1)

"KULTURAlności" - Marzec 2011 r. (część 1)

3 marca 2011 r.(czwartek) - godz. 18:00

NAUKA GRY NA GITARZE ELEKTRYCZNEJ
W czwartek, 3 marca 2011 r. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych do udziału w zajęciach nauki gry na gitarze elektrycznej.UWAGA - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Zapisy przyjmuje Stefan Wardenga.

Miejsce: sala widowiskowa MOKSiR

4 marca 2011r. (piątek) - godz. 19:00

Z cyklu PRZY SLAJDACH I PRZY HERBACIE:
ADAM SANOCKI przedstawi "Współczesny Tybet, gdzie sacrum miesza się z profanum". Pokaz odbędzie się w przeddzień premiery książki Lhasa z serii "Święte Miasta" wydawnictwa AGORA, której współautorem jest nasz prelegent.Adam Sanocki - od 1995 r. zajmuje się kwestią Tybetu. Współzałożyciel polskiego oddziału Students For a Free Tibet (2001 r.) oraz Nyatri - Fundacji Pomocy Dzieciom Tybetu (2005 r.). W kadencji 2008-2010 członek Zarządu Amnesty International. Współpracuje z Programem tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń, gdzie m. in. współtworzy blog nt. Tybetu.
Kilkukrotnie odwiedzał Indie, Nepal - ośrodki uchodźców tybetańskich oraz Tybet. Komentator sytuacji w Tybecie w radiu, prasie i telewizji. Prowadził szereg wykładów i warsztatów nt. sytuacji w Tybecie w ośrodkach akademickich na terenie Polski. Autor artykułów naukowych i paranaukowych nt. Tybetu (m. in. "Ethnologia Polona", "Tygodnik Powszechny"). Współautor podręcznika aktywisty "Działania na rzecz Tybetu", autor wielu wystaw fotograficznych o tematyce tybetańskiej na terenie całego kraju. Jako jedyny Polak brał udział w szkoleniu dla działaczy protybetańskich Free Tibet Action Camp na ranczu brata JŚ Dalajlamy w Indianapolis (2002). Specjalizuje się w przejawach kultury tybetańskiej w Polsce, najnowszej historii tego regionu oraz w tematyce zachodnich mitów i wyobrażeń na temat Tybetu. Pracuje jako Account Director w Agencji Public Relations ComPress.

Miejsce: MOKSiR, sala - I piętro
Wstęp: 2 zł.

8 marca 2011 r. (wtorek) - godz. 19:00

LEONARD COHEN DLA PAŃ, czyli KONCERT z okazji DNIA KOBIET


Piosenki Leonarda Cohena wykona Ela Dębska - aktorka, kompozytorka, a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką, grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała m. in. z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach. Jednak swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Współpracuje z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena.

Wspólnie nagrali kilka płyt i koncertują z powodzeniem po całej Polsce. Gra regularnie w warszawskich i paryskich klubach: "Utopia", "Cafe Universal" i in., a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera. Samodzielnie nagrała singiel "Odeszła", który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji "Złote Przeboje" Marka Niedżwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu.

Od 2007 roku przebywa w Paryżu, gdzie koncertuje i nagrywa własny album. Współpracuje z takimi muzykami jak: Khalil Chahine, Richard Bonnet, Philippe Javelle, Mauro Serri, Eriq Tiitaming, Sal Bernardi i wielu innymi. Jej fascynacje muzyczne to: Tracy Chapman, Janis Joplin, Joni Mitchell, Eva Cassidy, Cassandra Wilson, Buddy Guy.
Miejsce: sala widowiskowa MOKSiR
Wstęp: Panowie 7 zł, Panie 5 zł.

12 marca 2011 r. (sobota) - godz. 18:00

V FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO w Kuźni Raciborskiej
Już po raz piąty zapraszamy na FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO w Kuźni Raciborskiej. Impreza ta cieszy się coraz większą popularnością, dlatego w tym roku rozszerzony został przedział wiekowy. Śpiewać będą więc maluchy i młodzież.Miejsce: sala widowiskowa MOKSiR
Wstęp: 2 zł

***

CIĄG DALSZY NASTĄPI...
A w drugiej części pisać będziemy o zaplanowanych na 19 marca kolejnych zajęciach w ramach naszego cyklu warsztatów fotograficznych, o wernisażu wystawy fotograficznej, kolejnych koncertach, imprezach i wydarzeniach...

1 komentarz: