22 października 2010

Kolejne sukcesy kuźniańskich Spartan

16 października w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą odbyła się XII Liga BJJ, w której udział wzięli trzej zawodnicy z klubu "Sparta": Dawid Cichocki, Wojtek Płachciak i Adrian Til.

W zawodach uczestniczyło 280 zawodników z całej Polski. Jak twierdzą specjaliści - był to sprawdzian przed mistrzostwami Polski w Łodzi, które odbędą się w dniach 20-21 listopada br. Dawid, po połączeniu jego kategorii z wyższą (SENIOR - 64 kg - w sumie 11 zawodników), walczył z 10-kilogramową niedowagą, w związku z czym, poległ w walce o 3. miejsce.

Image and video hosting by TinyPic

Wojtek i Adrian startowali w jednej kategorii wagowej (JUNIOR - 79, 3 kg; również 11 zawodników w grupie). Adrian wygrał pierwszą walkę na punkty, lecz poległ w walce o finał (przegrał jedynie jednym punktem). Wojtek skończył wszystkie walki przed czasem.

W pierwszej konfrontacji skończył dźwignią łokciową, w drugiej zaś duszeniem zza pleców. Trzecia potyczka była walką o wejście do finału, gdzie wygrał po ciężkiej walce i duszeniem trójkątnym. Finał był najtrudniejszy, lecz udało się go wygrać dzięki trafnemu wyborowi strategii i konsultacji z trenerem oraz wcześniej walczącym Adrianem, zakończona duszeniem trójkątnym. Walka zamieszczona poniżej. Adrian zajął trzecie miejsce, a Wojtek pierwsze.


Wielkie podziękowania dla trenerów p. Maćka za przygotowanie i zapoczątkowanie pasji Brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz dla p. Tomka i całego klubu "Łamator", za dodatkowe przygotowanie oraz cenne wskazówki i wsparcie w czasie zawodów.

Image and video hosting by TinyPic

Zapraszamy jednocześnie do udziału w treningach naszego klubu przy ul. Jagodowej (naprzeciw pogotowia):
- w poniedziałki - godz. 17:45 (BJJ);
- w środy - godz. 19:00 (MMA);
- w czwartki (dzieci) - godz. 17:45 (BJJ); (dorośli) - godz. 19:00 (BJJ).

14 komentarzy:

 1. Gratuluję chłopaki! Oby tak dalej! Mam nadzieję,że znajdzie się miejsce, gdzie będziemy mogli dalej trenować i ciężko pracować na kolejne sukcesy! "This is madness? Madness? This is SPARTA!"

  OdpowiedzUsuń
 2. Zanim odezwą się krytykanci - pseudo znawcy. Serdeczne gratulacje Spartanie!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest sport tylko dla wytrwałych, naprawdę wiem co mówie, ja nie wytrwałem ale bardziej ze względu braku czasu... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko wytrwałym treningiem i mocnym charakterem dochodzi się w tak krótkim czasie do takich zwycięstw. Gratulacje Spartanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda tylko ze do końca tego miesiąca albo następnego , maja do dyspozycji ta sala:( potem "Sparta" jest zamknięta , a Maciek się starał 3 lata o nowa sale i co? bez rezultatu ze strony gminy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo gmina kuźnia nie chce się rozwijać i promować, w innych gminach okolicznych napewno szybciej by coś doradzili... To jest Kuźnia, tu nikomu na niczym nie zależy ze strony władz :angry:

  OdpowiedzUsuń
 7. idą wyboryyy! więc może uda się coś 'wymusić' na kandydatach,hm? Nie poddawajcie się chłopaki,warto próbować. Gratuluje!

  OdpowiedzUsuń
 8. GRATULUJE!!! Ja też mam nadzieję, że znajdziecie salę do ćwiczeń...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale lipa z tą salą wielka Kużnia a jak zwykle mają nas wszystkich gdzieś,gdy by to były np. Rudy to już mamy gdzie trenować normalnie żal.U nas nic nie ma racji bytu nawet ludzie którzy swoją ciężką pracą i wytrwalością osiągają sukcesy nie tylko dla siebie ale tak że dla miasta

  OdpowiedzUsuń
 10. pierwsze- gratulacje dla wszystkich startujacych z teamu SPARTA i LAMATOR, gratulacje dla medalistow. a po drugie apel do wladz miasta Kuzni Rac.- nie zabijajcie w ludziach pasji swoja wola lub w zasadzie jej brakiem, nie zabijajcie entuzjazmu dzialan, dajcie tym chlopakom szanse sie realizowac isc DOBRA droga. bjj rulez

  OdpowiedzUsuń
 11. Super chłopaki!! Życze dalszych sukcesów :) A o miejscówke walczcie , bo niestety w Kuźni tak od sobie sali nie otrzymacie... wg. mnie Wasz klub to SuPER sprawa, która przyciąga wielu młodych ludzi i budzi w Nich pewnego rodzaju pasje:)

  OdpowiedzUsuń
 12. miejscówa sie znalazła podobno i pięknie ............

  OdpowiedzUsuń
 13. no tak. Wybory więc i miejscówa musiała się znaleźć!

  OdpowiedzUsuń
 14. SZkoda że tylko taka ta miejscówa mało w niej przestrzeni do trenowania żal.W turzu pani W. Miasto budowało dom weselny może by tak u nas coś postawić salę do treningów z prawdziwego zdarzenia,marzenia co?

  OdpowiedzUsuń