05 sierpnia 2010

Kuźniański "Babiniec" otrzymał dofinansowanie

Dostrzec-Ocenić-Działać - to tytuł projektu, jaki został złożony w ramach programu "Działaj Lokalnie VII". - Realizacja projektu ma na celu odpowiedzieć na potrzeby osób szukających swojego miejsca. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności i uświadomienie sobie faktu, że nawet najmniejszy wkład w budowanie lepszego jutra jest czymś bardzo cennym i może przyczynić się do potężnych zmian w naszym mieście - mówi Celina Nowakowska.

Image and video hosting by TinyPic


Projekt ma na celu skupienie się ludzi na wzajemnej pomocy w rozwiązaniu problemów, wsparciu w niesieniu ciężarów dnia codziennego. Idea ma na celu zbliżyć ludzi i otworzyć na wzajemną pomoc oraz integrację. - Wierzymy, że od pomyślności naszego miasta zależy nasza pomyślność - dodaje prezes SKA "Babiniec".

W jaki sposób będzie przebiegać realizacja zamierzonych celów? Z pewnością będzie świetlica dla osób samotnych, mających wolny czas w godzinach przedpołudniowych (osoby starsze, niepełnosprawne); powstanie Klub Edukacji Finansowej, a także Szkoła Mądrych Rodziców. Nie zabraknie tradycyjnych dotąd spotkań Klubu Kobiet "Babiniec".

Image and video hosting by TinyPic


- Klamrą spinającą nasze zamierzenia ma być istniejący już KLUB STU "Dobroczyńca". Pragniemy poprzez tą działalność zachęcić lokalnych przedsiębiorców do włączania się w realizację projektu poprzez wsparcie finansowe - zaznacza Nowakowska. Darowizna ma wspomóc działalność Stowarzyszenia i umożliwić osiągnięcie zamierzonych celów. Każdy członek Klubu 100 będzie mógł umieścić dane o swojej firmie w specjalnym folderze umieszczonym na naszej stronie internetowej www.babiniec.nk6.pl w zakładce "KLUB STU - DOBROCZYŃCA".

Więcej informacji o projekcie na stronie www.babiniec.nk6.pl lub pod numerem telefonu 793-449-948.

* Celem programu "Działaj Lokalnie" jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Jego realizacji służy organizowanie konkursów grantowych, w których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości. (Cyt. za: www.dzialajlokalnie.pl)

2 komentarze:

  1. Brawo Panie z Babińca!!! Od pewnego czasu przyglądam się temu, co robicie i - jak widzę (i czytam), trud się opłacił, a kwota ponad 5000 drogą nie chodzi. Oby tak dalej! Trzymam kciuki :smile:

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulacje dla Zarządu. Super że tak aktywnie działacie.

    OdpowiedzUsuń