28 maja 2010

Czerwiec miesiącem imprez

Musical, koncert folklorystyczny oraz rodzinny festyn na terenie Skansenu Zabytkowej Kolei Wąskotorowej w Rudach - to imprezy, które czekają na mieszkańców kuźniańskiej gminy już niebawem.

***


11 czerwca (piątek) - w samo południe - na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji rozpocznie się koncert muzyki folklorystycznej. Przedsięwzięciu - nie bez powodu - nadano nazwę "Kultura bez granic". Przed publicznością wystąpią grupy wokalno-taneczne m. in. z Węgier, Meksyku, Czech i Polski.

Image and video hosting by TinyPic


Koncert organizowany jest przy współudziale Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" - organizatora festiwali "Śląsk - kraina wielu kultur". Patronat nad koncertem objął starosta powiatu raciborskiego Adam Hajduk.

Wstęp – 2 złote.

***


Sobota - 12 czerwca - to Święto Szlaku Zabytków Techniki. Z tej okazji, na terenie Skansenu Zabytkowej Kolei Wąskotorowej w Rudach (który znajduje się na szlaku), odbędzie się wielki rodzinny festyn. Program imprezy, której początek zaplanowany jest na godzinę 15:00 obfitował będzie w szereg gier, zabaw (z Indianami z pobliskiej wioski w Stanicy) i konkursów (m. in. jazda drezyną na dokładność).

Image and video hosting by TinyPic


Tego dnia nie zabraknie również muzyki. Przed publicznością wystąpią: zespół Yaroslav, Tumbao - czyli grupa bębniarzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu, formacja "Wersja Robocza" oraz Basia Beuth z zespołem.

Wstęp wolny.

***


Dzień później - 13 czerwca - w sali widowiskowej MOKSiR-u o godz. 17:00 chętni będą mogli oddać się śląskim "zolytom". Musical pod tytułem "Zolyty", składać się będzie z dwóch aktów wierszem (w całości wykonanych śląską gwarą).

Image and video hosting by TinyPic


Spektakl oparty jest na motywach powieści "Ożenek" Mikołaja Gogola. Sztukę zaprezentują członkowie zespołu folklorystycznego "Familijo" ze Szczejkowic.

Wstęp - 10 złotych.

/fot. www.kuzniakultury.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz