02 kwietnia 2010

Trzydwa%UHT wystąpi w MOKSiR

W sobotę, 10 kwietnia o 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert rockowej raciborskiej grupy trzydwa%UHT.

Wstęp: 5złZapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzec kuźniańską kulturę i posłuchać dobrego brzmienia!


Początki działalności zespołu sięgają 2005 roku, kiedy jeszcze bez nazwy i w różnych personalnych konfiguracjach tworzony był materiał o bliżej niesprecyzowanym kierunku muzycznym. Wtedy powstały pierwsze, zarejestrowane później (w 2006 r.) piosenki:
"za noc straszenie", "lato latte", "bywa.m.i.tak", "całe pół" oraz "międzywiersz".
Przełomowym momentem dla zespołu okazał się rok 2007.  
Wówczas w międzynarodowym konkursie VENA MUSICFESTIVAL piosenka "międzywiersz" zakwalifikowała się do ścisłego finału (obok takich wykonawców jak: Bisquit, Sofa, Mika Urbaniak czy Husky, wybranych spośród ponad 700 nadesłanych zgłoszeń). Występ na gali finałowej w Łodzi był pierwszym publicznym występem formacji, która właśnie wtedy przyjęła nazwę TrzyDwa%UHT (początkowo w formie 3,2%UHT). "międzywiersz" zapewnił grupie II miejsce.
Po nieoczekiwanym sukcesie na festiwalu, zespół rozpoczął działalność koncertową, jednocześnie komponując i rejestrując nowe piosenki. Te zyskały sympatię artysty Piotra Bukartyka, wówczas gospodarza audycji "Ładne Kwiatki" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Piosenki TrzyDwa%UHT zaczęły częściej gościć w eterze, a w sierpniu 2008 r. (także za sprawą Piotra Bukartyka) zespół zagrał w Trójce na żywo, obok Czesława Mozila,
Perpetum Homo i grupy Muhy.
Niedługo potem padła propozycja podpisania kontraktu z wytwórnią EMI Music Poland, co ostatecznie zaowocowało płytą "lista zakupów na miesiąc maj". Jej produkcji podjął się Piotr "Dziki" Chancewicz z warszawskiego „Media Studio" (gdzie powstawały m.in. płyty VooVoo czy Marii Peszek). Debiutancka płyta „lista zakupów na miesiąc maj" ukazała się 9 października 2009.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz