16 marca 2010

List do redakcji: "Chciałem wygrać telewizor od TVP"

Na antenie TVP 2, Grzegorz Miśtal zachęca do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania: telewizory, pieniądze i samochód marki Audi. Wystarczy napisać WIOSNA i wysłać pod numer 7301. Jak tłumaczy prowadzący: "przecież to tylko 3,66 z VAT-em".

A co mi szkodzi? - myślę sobie. Na koncie miałem 15 złotych z poprzedniego miesiąca, więc próbuję. Ponadto telewizor, który mam zaczyna szwankować. A nuż, widelec uda mi się wygrać nowy. Więc piszę WIOSNA i wysyłam pod wyżej wymieniony numer. W końcu to tylko 3,66 z VAT-em. Odpowiedź jest bardzo szybka: "Regulamin gwarantuje codzienne wygrane. Dziś mamy 3 nowoczesne TV: 32, 37 i 42 cale. Wybierz jeden. Ślij: 32, 37 lub 42 pod nr 7301 (3,66zł) i wygraj w finale!"

Aha, takie buty - myślę sobie i wybieram telewizor 32 cale. Skromnie, mam małe mieszkanie. Ślę drugiego SMS-a. i znów błyskawiczna odpowiedź. "Bardzo rozsądnie! Tylko teraz możesz od razu zamienić TV na równowartość w gotówce! Decyduj i wyślij TV lub KASA pod 7301 (3,66). Nagrodę przyznamy już jutro!"

O, tego się nie spodziewałem. Hmm, co tu robić? KASA? Czy telewizor. No, telewizor, przecież stary szwankuje. Piszę więc TV i wysyłam trzeciego SMS-a, czyli o kolejne 3,66 uszczuplam moje 15 złotych. I znowu telewizja działa błyskawicznie. Teraz piszą tak: "Grasz o TV i otrzymujesz kartę do gry o auto. TAK JEST! W ciągu 10 minut odeślij AUTO pod 7301 (3,66zł) i uaktywnij kartę a zobacz jak się wygrywa z TVP!"

Teraz to już nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, ale ciekawość bierze górę. Mam przecież jeszcze 4 złote i 2 grosze. Na jeszcze jeden SMS wystarczy. Piszę AUTO, a w zamian otrzymuję SMS-a o treści: "Brawo! Nagrodzimy Twój refleks! Czy chcesz wygrać auto bez konieczności płacenia podatku? Zapłacimy go my jeśli chcesz! Decyduj i ślij: CHCE pod nr 7301 (3,66zł)."

No, kto by nie chciał, ale dalej idioty ze mnie nie będą robić - myślę sobie. I milczę. Jak myślicie... dali spokój? Nieeee. Po niedługiej chwili TVP pisze do mnie tak: "Przypominamy: Aby TVP opłaciła za Ciebie ponad 12000 zł podatku od wygranego AUDI wyślij SMS: CHCE pod nr 7301. Jak wygrasz - podatek będziesz miał z głowy! (3,66)".

O, nie kochani, ja już wydałem więcej niż 3,66. Poza tym, nie mam żadnej gwarancji, że TVP przestanie dalej kusić i przysłowiowo "prać mózg". Daję sobie spokój.

Ale.... na drugi dzień niespodzianka. Po godzinie 16 odczytuję SMS-a (wcześniej nie miałem dostępu do komórki). "Finał gry o Telewizor w Konkursie TVP! ZADZWOŃ DZIŚ o 14:30 pod nr (22) 622 55 88 (koszt wg taryfy Operatora). Jeśli będziesz pierwszy TV jest Twój!

Czy o tej godzinie będę pierwszy? Śmiech. Nawet nie dzwonię, bo po pierwsze to już półtorej godziny po czasie, a po drugie obawiam się, że to też pułapka i forsa z komórki może zejść mi do zera.

Czy ktoś się też zabawił tak z TVP? A może zabrnął dalej. Przecież to tylko 3,66!

Tadeusz z Kuźni

Jeśli byłeś świadkiem czegoś ciekawego, niezwykłego, dziwnego, nietypowego? Podziel się z nami jak Tadeusz z Kuźni. Napisz na maila redakcja@tylkokuznia.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz