07 marca 2010

Kuźnia lepsza w towarzyskich "derbach"

W niedzielę na bocznym boisku KS Stal Kuźnia Raciborska, gospodarze zagrali z ostatnim zespołem B klasy - Płomieniem Siedliska. W meczu była widoczna różnica klas jaka dzieli obie drużyny. Spotkanie wygrała Stal 5:2.

Image and video hosting by TinyPic

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, a piłkarze gości mocno napierali na bramkę zawodników Kuźni. Podopieczni Mieczysława Krawca pewniej zaczęli grać od momentu, kiedy strzelili bramkę, a jej autorem był Mariusz Bieniewski. Jeszcze przed przerwą gola na 2:0 zdobył grający w juniorach Norbert Grzegorz. Po przerwie na 3:0 podwyższył Dawid Prekaniak, który z pewnością nie zdobyłby gola, gdyby nie pomoc bramkarza Siedlisk - Łukasza Mazurczaka.

Na 4:0 po ładniej akcji Mariusza Bieniewskiego gola strzelił Piotr Wiączek. Ostatnią bramkę dla Stali zdobył Wojciech Kilian. Końcowe minuty należały do piłkarzy Płomienia, którzy zdołali dwukrotnie pokonać broniącego w drugiej połowie Damiana Lumera.

Na pochwałę w meczu z pewnością zasługuje Mariusz Bieniewski, który przed rundą rewanżową jest w bardzo dobrej formie. Z dobrej strony pokazali się także Cezary Puzio, Łukasz Sobalak i Tomasz Tokarski.

Świetnie się spisali goalkeeperzy Mariusz Krauze i Damian Lumer. Ten pierwszy wrócił do grania w piłkę po trzyletniej przerwie. Pod koniec pierwszej połowy i całe drugie 45 minut dobrze bronił Lumer, który po perypetiach w innych klubach też ma zamiar wrócić do kuźniańskiej Stali.

Następny sparing kuźnianie zagrają 13 marca z LKS 07 Markowice.

KS Stal Kuźnia Raciborska - LKS Płomień Siedliska 5:2 (2:0)