Zanim wystrzelą korki od szampana i wszyscy powitamy nowy rok, w przedostatni dzień starego roku zapraszamy Państwa do obejrzenia trzeciej części tzw. ścinek, czyli materiału zmontowanego na bazie nagrań, jakie w ciągu roku realizowaliśmy na nasz portal informacyjny.
30 grudnia 2017
Wandal uszkodził kapsułę defibrylatora [VIDEO]
Nie minął miesiąc od momentu, kiedy na budynku OSP w Kuźni Raciborskiej zamontowano kapsułę z defibrylatorem, a już doszło do jego dewastacji. Późnym wieczorem, 28 grudnia kapsuła została otwarta, a urządzenie zrzucone na ziemię. Sprawcą okazał się 26-letni mężczyzna. Straty wyceniono na 2,5 tys. zł.
29 grudnia 2017
Sylwester 2017/2018 tym razem nie pod chmurką [VIDEO]
Od kilku lat tuż przed północą mieszkańcy Kuźni Raciborskiej gromadzili się na placach (dwa lata temu był to MOKSiR, w ubiegłym roku teren przy restauracji "Nova"), by wspólnie powitać nowy rok. Tym razem Sylwestra pod chmurką nie będzie. O przyczynach takiej decyzji mówi nam burmistrz Paweł Macha.
Zniszczono dęby w Alei Światowych Dni Młodzieży [FOTO]
"Komu przeszkadzały te dęby? Sadzone przez wolontariuszy, ogrodzone przez
leśników [...] zostały połamane nie przez zwierzęta, a ludzi" - tak o zniszczonych sadzonkach znajdujących się w Alei ŚDM (droga Barachowska, za stadionem) pisze na swoim profilu na Facebooku Sabina Chroboczek-Wierzchowska.
28 grudnia 2017
XXXVII sesja RM: Podziękowanie za pracę dyr. ZGKiM K. Wojdyle i wiceburmistrz G. Tomik [VIDEO]
Jak już informowaliśmy, z końcem roku pracę na stanowisku dyr. ZGKiM kończy Kazimierz Wojdyło. Co więcej, z magistratem rozstaje się również wiceburmistrz Gabriela Tomik, która przechodzi do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zobacz, jak podziękowano w/w osobom za wielomiesięczną pracę.
Subskrybuj:
Posty (Atom)




