17 czerwca 2024

Wiedza na szóstkę! Uczennice z Rud na podium powiatowego konkursu z matematyki

"Szóstka w rozumie" to konkurs matematyczny na poziomie powiatowym organizowany przez II LO w Raciborzu. Tym bardziej miło nam poinformować, że dwa miejsca na podium zajęły uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach.


- Konkurs składał się z dwóch części: testowej i zadań problemowych, które wymagały przedstawienia uzasadnienia i toku rozumowania. Uczennica klasy ósmej Hania Baszczok zajęła I miejsce, zaś jej koleżanka z tej samej klasy - Marysia Olchawa zajęła III miejsce. Szkołę w konkursie godnie również zaprezentowała ósmoklasistka  - Aleksandra Remiorz - czytamy w poście zamieszczonym przez szkołę w mediach społecznościowych.

Patronat nad konkursem objął starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Ponadto starostwo ufundowało upominki dla nagrodzonych uczennic. Sukces uczennic, to także sukces nauczycielki Anety Dudek, która z dużą satysfakcją i radością przyjęła wyniki swoich podopiecznych.

- Laureatkom konkursu serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów, a pani Anecie - kolejnych uzdolnionych uczniów i uczennic - informuje szkoła w Rudach.

oprac. BK; fot. SP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz