03 czerwca 2024

Mieszkańcy Rud i Budzisk wybrali nowych sołtysów

W dniach 27 i 28 maja w sołectwach Rudy oraz Budziska odbyły się wybory sołtysów i członków rad sołeckich na kolejną kadencję, obejmującą lata 2024-2029. W ich wyniku obie miejscowości wchodzące w skład Gminy Kuźnia Raciborska mają nowych zarządców.


RUDY:

Mieszkańcy zdecydowali, że nowym sołtysem Rud zostanie Tomasz Sokołowski, który w obecnej kadencji jest także przewodniczącym Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej. Pracę nowego szefa wspomagać będzie rada sołecka, w skład której weszli: Paweł Dzieżok, Agnieszka Gąsiorkiewicz-Glück, Paweł Kuna, Ewelina Maruszak, Mariana Malejka, Sebastian Okulicki, Katarzyna Sokołowska, Jan Mucha, Łukasz Skrzypiec i Roman Suska.

Tomasz Sokołowski i Monika Tomala to nowi sołtysi Rud i Budzisk

BUDZISKA

Dzień później, we wtorek, 28 maja identyczne zebranie odbyło się w Budziskach. I tu - podobnie jak w Rudach - na czele wsi stanie nowy sołtys, którym została Monika Tomala. Skład rady sołeckiej tworzyć będą: Adam Absalon, Bernard Kalemba, Jarosław Kaszuba, Grzegorz Mandrysz, Marian Malajka, Krzysztof Ogonowski, Karina Piechula, Weronika Rózga, Sabina Strominska-Tunk, Justyna Wiesner i Dawid Wydra.

Według statutu jednostek sołectwa kadencja sołtysa i rady sołeckiej rozpocznie się 1 lipca 2024 r. i potrwa 5 lat (2024-2029).

Przed nami jeszcze pięć takich spotkań. W przyszłym tygodniu wybory odbędą się w Siedliskach (11 czerwca), w Turzu (12 czerwca), Rudzie Kozielskiej (13 czerwca), a tydzień później w Rudzie (18 czerwca) i Jankowicach (19 czerwca).

oprac. BK; fot. ze strony UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz