26 maja 2024

Do "Czad on the water V" zostały już tylko dwa tygodnie. Bilety w sprzedaży [WIDEO]

Zenek Kupatasa, Trzy Promile & DJ Chwytak, Semprah, Sweetie and the Boys oraz S.Z.U.M. to kapele, jakie pojawią się już w sobotę, 8 czerwca na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej. Otwarcie bram o godz. 16:00.


Przypomnijmy: Impreza muzyczna, która co roku odbywa się na terenie ośrodka wodno-rekreacyjnego "Wodnik" w Kuźni Raciborskiej, a którego administratorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji za każdym razem przyciąga sporą rzeszę miłośników mocnego grania. Do tej pory w ramach "Czad on the water", który jest spadkobiercą słynnego "Czadu u Poldka" wystąpiło kilkanaście zespołów, wśród których znalazły się m.in.: Psy Wojny, Pro-Creation, I.V.C, Monsterllica, The Analogs, Farben Lehre, Warhlack czy Rise Up. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych SiM.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w wybranych punktach sprzedaży oraz na stronie >>>BILETYNA<<<.

A poniżej prezentacja wszystkich pięciu zespołów:

ZENEK KUPATASA: To jeden z najbardziej płodnych twórców na polskiej scenie muzycznej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty niezależnie, samodzielnie je promując. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. W sumie napisał muzykę i teksty do ponad 120 utworów. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ciężko go zaszufladkować. W pierwszym etapie swojej twórczości łączył ciężką muzykę z absurdalnym humorem. Obecnie bardziej skupia się na własnej filozofii życia, bije z niego optymizm, szczerość i radość tworzenia. Z wykształcenia jest psychologiem, a jego rozdzielona na dwa albumy "Rezyliencja" traktuje o zdolnościach adaptacyjnych do otaczającej nas rzeczywistości. Jego koncerty są zawsze otwarte na publikę. Na scenie wspierają go w tym gitarzysta Jurek Halapenio, basista Włodek Bombel i perkusista Boguś Bambaryła, którzy tworzą z nim pozytywną, wybuchową mieszankę energetyczną.

TRZY PROMILE & DJ CHWYTAK: Chwytak na rockowo? Nikt nie prosił, ale każdy potrzebował! Tak w skrócie można określić twór noszący nazwę Trzy Promile. Spytacie dlaczego akurat Trzy Promile? Bo dwa promile to mogą mieć amatorzy tacy jak Beata K. czy Michał Ż. Tu mamy do czynienia z profesjonalistami, którym słowo "NIC" kojarzy się tylko z pół litra na dwóch. Na pytanie z cyklu "jak do tego doszło nie wiem" odpowiada Leon, pomysłodawca przedsięwzięcia: - Jakieś 5 lat temu realizowaliśmy reklamę, na potrzeby której nagraliśmy cover Boney M na rockowo. Okazało się, że Chwytak jest wręcz stworzony do takich klimatów. Wtedy to po raz pierwszy pojawił się pomysł, by stworzyć coś wspólnego. Niestety brak czasu i zobowiązania względem innych projektów przesunęły wszystko na dalszy plan. Ale mamy rok 2023 i oto dajemy Wam Trzy Promile. - U Leona nagrywomy już od ponad 6 lat. Ten chop zawsze coś dopowie, bądź nawet wymyśli dwie linijki tekstu. Zna nasze wyszukane poczucie humoru, więc do tej współpracy po prostu musiało w pewnym momencie dojść, było to tylko kwestią czasu - dodaje Chwytak.

Czego w takim razie można się spodziewać na koncercie Trzech Promili? Czysty żywioł podlany 40%, spora dawka humoru, gry i zabawy z publicznością, a co najważniejsze - znane i lubiane hity zagrane z rockowym pazurem przez czteroosobowy skład, który został starannie wyŁOJONY podczas castingu. - Bo takich dwóch jak nas trzech, to nie ma ani jednego - odparł czwarty z nich, po czym wszyscy usiedli przy suto zastawionym stole.

SEMPRAH: To młody zespół z Bielska-Białej, który od 2019 r. jest aktywny na scenie muzycznej. Wykonuje muzykę z pogranicza melodic death metalu, która cechuje się mocnymi riffami, pędzącą sekcją rytmiczną oraz charakterystycznym, kobiecym growlem.

SWEETIE AND THE BOYS: Formacja pochodzi z Kędzierzyna-Koźla. Powstała w 2018 r. z inicjatywy Aleksandry Trojniarz. Grupa porusza się w klimatach rock / pop / alternative, ale nie ogranicza się jedynie do tych kilku stylów. Koncert kapeli połączony będzie z występem zespołu Bitter Repeater.

S.Z.U.M.: Zespół punk rockowy / HC punkowy S.Z.U.M założony został w 2022 r. w Rydułtowach z inicjatywy obecnego gitarzysty. W ciągu roku przez zespół przewinęło się kilka osób, aby finalnie w lutym 2023 r., po zmianie wokalisty, ukształtował się dzisiejszy skład pod postacią: Inez Latacz-Godzińska (wokal), Mariusz Rąpała (gitara), Paweł "Strzała" Strzelczak (perkusja) i Tomasz Widera (bas).

Skrót: "S" (słowa) | "Z" (zmieniają) | "U" (umysły) | "M" (mas) nie jest absolutnie przypadkowy. - Chcemy trafić do publiki przede wszystkim przez teksty wzmocnione dobrym, punkowym brzmieniem - mówią o sobie.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz