11 kwietnia 2024

Już w tę sobotę 9. Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet 2024

Wyjątkowe okoliczności przyrody lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, wspaniała atmosfera i sportowa rywalizacja - tak w zaledwie kilku słowach opisać można zbliżający się Kuźniański Półmaraton Leśny Rafamet, który odbędzie się już 13 kwietnia w Kuźni Raciborskiej.

 

Podobnie jak w latach poprzednich, tym razem także uczestnicy mogą liczyć na ciekawą koszulkę, a także pamiątkowy medal, którego wygląd w tym roku nawiązuje do... powracających do naszych lasów wilków. W centralnej część krążka zobaczymy bowiem wilczą łapę.

Oprócz półmaratonu, sportowcy mogą wziąć udział w rajdzie Nordic Walking ("Dyszka z kija") oraz "Kuźniańskiej Leśnej Zadyszce", czyli w biegu na 10 km. Po raz pierwszy odbędzie się także bieg dla dzieci. 

- To pierwszy bieg, na który zapraszamy dzieciaki podczas organizacji Półmaratonu i będzie on w tym roku przebiegać na płycie stadionu w formie zabawy i sprawdzenia zainteresowania i sił najmłodszych sportowców, co w kolejnych edycjach biegu zaowocuje kategoryzacją i konkretnymi dystansami. Na dzieci będą czekały wyjątkowe medale, smakołyki oraz inne atrakcje. Wystarczy, że przed samym biegiem rodzice zgłoszą się ze swoimi pociechami i podpiszą odpowiednie oświadczenia. Symbolicznie nagrodzimy zwycięzców, a główną pulę nagród rozlosujemy wśród uczestników - czytamy w informacji zamieszczonej przez MOKSiR w mediach społecznościowych.

- Start "DYSZKI" - około godz. 9:30 - płyta stadionu;
- Start "ZADYSZKI" - około godz. 10:00 -
płyta stadionu;
- Start "PÓŁMARATONU" - godz. 10:00 - linia wyznaczona na leśnym odcinku.

Wszystkie biegi kończymy na stadionie miejskim docierając do punktu META. Wciąż można się jeszcze zapisać drogą on-line:

PÓŁMARATON LEŚNY: >>>ZAPISZ SIĘ<<<

KUŹNIAŃSKA LEŚNA ZADYSZKA: >>>ZAPISZ SIĘ<<<

DYSZKA Z KIJA (MARSZ NW): >>>ZAPISZ SIĘ<<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz