24 stycznia 2024

30. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się w Kuźni Raciborskiej!

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to coroczne zmagania organizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W zawodach rywalizują kadry wojewódzkie dziewcząt i chłopców z każdego regionu Polski.

 

Pierwszym etapem zmagań będą turnieje półfinałowe. Zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców, a do gry przystąpi szesnaście kadr wojewódzkich.

Miło nam zatem poinformować, że już w marcu Gmina Kuźnia Raciborska będzie gospodarzem półfinału wśród chłopców tej prestiżowej imprezy. Perfekcyjna organizacja Pucharu Śląska, wzorowa współpraca Gminy Kuźnia Raciborska ze Śląskim Związkiem Piłki Ręcznej, rozwijające się kluby UKS Kuźnia Raciborska oraz Start Pietrowice Wielkie pod egidą Joachima Wieczorka - wszystko to zdecydowało o organizacji Półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza ta jest odpowiednikiem Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy kadr wojewódzkich.

W ostatnich miesiącach dzięki współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki udało się uzyskać grant na zakup sprzętu sportowego oraz wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży z Gminy Kuźnia Raciborska.

W spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w poniedziałek, 22 stycznia, poświęconym w/w imprezie wzięli udział: wiceburmistrz Wojciech Gdesz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Wawrzynka Kinga Apollo, prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej Marcin Zubek oraz trener Kadry Śląska Juniorów Młodszych Jakub Mauer.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz