25 września 2023

Wysoka frekwencja I Krajoznawczego Rajdu Rowerowego dla Małych i Dużych

W imprezie plenerowej, która odbyła się w sobotę, 23 września, a której organizatorem była rudzka książnica wzięło udział łącznie 115 rowerzystów. Mimo, że aura cały czas trzymała nas w niepewności, sfinalizowaliśmy to wydarzenie z sukcesem - czytamy w nadesłanej relacji.

 

Start rajdu rozpoczynał się przy rudzkiej bibliotece i wiódł nieoczywistymi, rzadko uczęszczanymi ścieżkami wprost do biblioteki w Kuźni Raciborskiej, gdzie uczestnicy rajdu zostali poczęstowani pysznymi pączusiami ufundowanymi przez Cukiernictwo Marek Sołtys z Kuźni Raciborskiej.


Po 25 km uczestnicy dotarli do mety rajdu, która znajdowała się w filii bibliotecznej w Turzu. Na miejscu zostali poczęstowani kiełbaskami - te z kolei zostały ufundowane przez sklep rzeźniczo-wędliniarski Jorguś z Ciechowic, firmę produkcyjno-handlową "Kretek" z Krzanowic oraz Miejską Bibliotekę Publiczną z Kuźni Raciborskiej.


Po przerwie na odpoczynek i poczęstunek, przystąpiono do realizacji niespodzianki przygotowanej dla naszych rowerzystów, a mianowicie do bezpłatnej loterii fantowej, która mogła się odbyć dzięki naszym sponsorom: (nagrodami były vouchery do restauracji, fryzjera, kosmetyczki, klubów fitness, na spływy kajakowe, tory kartingowe - łącznie 61 sztuk).


Najmłodszym uczestnikiem rajdu była roczna rowerzystka Iga, a najstarszym siedemdziesięciopięcioletnie panie Gabriela i Maria. Dla nich przygotowaliśmy specjalne, słodkie upominki.

Współorganizatorem rajdu były Lasy Państwowe, a szczególną w nim rolę miał przewodnik z ramienia instytucji Marek Tomasiak, który jechał wraz uczestnikami rajdu i bardzo ciekawie opowiadał o mijanych miejscach i atrakcjach turystycznych.


Pragniemy również podziękować sołtys Turza Marcelinie Waśniowskiej za udostępnienie sali, gdzie mogliśmy ugościć naszych rowerzystów.

Dziękujemy wszystkim rowerzystom za to, że uczestniczyliście w tym wydarzeniu i już zapraszamy na II Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Małych i Dużych oczywiście nową, nieodkrytą trasą we wrześniu 2024.


Materiał nadesłany / Kasia Machecka, MBP Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz