16 listopada 2022

KS Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska reprezentantem naszego miasta w Pucharze Polski

W najbliższy weekend 19-20 listopada w Lubawce rusza sezon Pucharu Polski w tchoukball. Miło nam poinformować, że miasto nad Ruda reprezentować będzie drużyna KS Tchoukball Ursus Kuźnia Raciborska.


Zespół jest wielokrotnym Mistrzem Polski, w skład którego wchodzą reprezentanci Polski grający na Mistrzostwach Europy. Start nowego sezonu już w najbliższy weekend w Lubawce. Jednym słowem - Kuźnia Raciborska przyciąga najlepszych - czytamy na profilu MOKSiR w mediach społecznościowych.


>>>ZOBACZ STRONĘ ZESPOŁU<<<

Czym jest tchoukball?

Jak podaje Wikipedia, to bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do piłki używanej w grze w piłkę ręczną) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Zasady gry w tchoukball wymyślił i opracował na początku lat 70. XX w. szwajcarski biolog dr Hermann Brandt. Pragnął w ten sposób stworzyć grę, będącą ogólnodostępną formą aktywności fizycznej, pozwalającą budować więzi społeczne, a przy tym wolną od licznych kontuzji, przejawów agresji i niesportowych zachowań, cechujących większość współczesnych dyscyplin zespołowych. Stworzył grę, w której bezpośredni kontakt pomiędzy zawodnikami jest zabroniony, ograniczając tym samym do minimum możliwość faulowania, a w konsekwencji wystąpienia kontuzji.

oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz