31 marca 2022

Banknot 0 euro z wizerunkiem rudzkiego opactwa już w sprzedaży

Miesiąc temu informowaliśmy, że na kolejnym banknocie kolekcjonerskim 0 euro znalazł się wizerunek Starego Opactwa w Rudach. Pamiątka trafiła właśnie do sprzedaży. Banknot można kupić za pośrednictwem strony internetowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu.


Przypomnijmy, że jest to kolejny pamiątkowy banknot z serii banknotów kolekcjonerskich o nominale 0 euro, wydany z inicjatywy Starosty Raciborskiego - Grzegorza Swobody, który w ten sposób pragnie zachęcić do odwiedzenia Ziemi Raciborskiej jako historycznej stolicy Górnego Śląska. Jego cena to 20 zł. Kupisz go >>>TUTAJ<<<

Banknot posiada wymiary 135 x 74 mm. Niewielka część każdej emisji jest dystrybuowana w oprawie z pojedynczym banknotem w formie etui i blistra oraz etui z podwójnym banknotem, gdzie jeden występuje w wersji gold, ze złotym awersem - herbem Rodziny książęcej von Ratibor und Corvey.

UWAGA! Banknot nie jest środkiem płatniczym i jedynie swoim wyglądem przypomina oryginalny banknoty euro, zawiera podobne zabezpieczenia, m.in. znak wodny, hologram, mikrodruk czy elementy UV. Ponadto banknoty 0 Euro Souvenir produkowane są ze 100% bawełnianego papieru.

Kraina Górnej Odry

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz