19 października 2021

Stand-up w MOKSiR: Marcin Zbigniew Wojciech wystąpił na deskach Kuźni Kultury [VIDEO]

Czym się różni występ kabaretowy od stand-upu, czy Polacy mają do siebie dystans  oraz kto jest inspiracją do pisania tekstów - o to zapytaliśmy Marcina Zbigniewa Wojciecha, rybnickiego komika, który w piątkowy wieczór, 15 października wystąpił na scenie Kuźni Kultury.


Marcin Zbigniew Wojciech, to rybnicki stand-uper, członek kabaretu 44-200, mówiący o sobie, że jest podobny do Marva, jednego ze złodziei z filmu "Kevin sam w domu". Pierwotnie w Kuźni Raciborskiej miał wystąpić w marcu ubiegłego roku, jednak wprowadzony wówczas lockdown spowodowany epidemią koronawirusa sprawił, że występ trzeba było odłożyć w czasie.

W trwającym 60 minut występie zatytułowanym "My, Polacy" publiczność mogła się dowiedzieć, co łączyło Marcina Zbigniewa Wojciecha z Kuźnią i Dziergowicami, po czym poznać Polaka za granicą i dlaczego często nasi rodacy brani są przez obcokrajowców za obywateli Rosji.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych "SiM" oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Realizacja i montaż: Bartosz Kozina
współpr. Jacek Gąska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz