16 lipca 2021

Wakacje z biblioteką i inwentaryzacja księgozbioru

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Raciborzu zapraszają na "Wakacje w powiecie". W programie m. in. powiatowe EURO w piłce nożnej, warsztaty robotyki i programowania LEGO oraz wycieczka rowerowa.


Wakacje w powiecie
Sportowo, twórczo i turystycznie zapowiadają się "Wakacje w powiecie" dla dzieci i młodzieży organizowane przez MiPBP w Raciborzu we współpracy z Starostwem Powiatowym w Raciborzu.

Powiatowe EURO w piłce nożnej

Już w lipcu na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Raciborzu odbędzie się Powiatowe EURO w piłce nożnej. O mistrzostwo zagrają drużyny reprezentujące wszystkie gminy powiatu raciborskiego składające się z piłkarzy w wieku od 8 do 10 lat.


Warsztaty robotyki i programowania LEGO

W sierpniu dzieci i młodzież sprawdzą się w roli programistów na zestawach kolorowych klocków w czasie warsztatów robotyki i programowania LEGO.

W Kuźni Raciborskiej warsztaty te odbędą się 10 sierpnia od godz. 9:30 do 12:45. W zajęciach mogą uczestniczyć dwie grupy po 14 osób.

1. Dzieci od 7 do 10 lat
2. Młodzież od 11 do 16 lat.

Młodzi adepci programowania będą działać na zestawach Mindstorms!

Zgłoszenia do 30 lipca pod nr tel. (32) 419-14-13

Za rogatkami miasta

Ostatni akcent "Wakacji w powiecie" to wycieczka trasą powiatowych atrakcji i wież widokowych. W programie wycieczki: platforma widokowa i tężnia solankowa w Pietrowicach Wielkich, farma wiatrowa, pałac w Tworkowie (wieża widokowa), platforma widokowa w Pogrzebieniu oraz Ruiny Pałacu Eichendorffów w Łubowicach, gdzie wyprawa zakończy się pożegnalnym ogniskiem.

Wycieczka wyrusza z Biblioteki na Kasprowicza. Dzieci na zbiórkę stawiają się indywidualnie i indywidualnie wracają do domu mając odpowiednie zgłoszenie i zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Zgłoszenia do 22 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji po nr. tel. (32) 419-14-13 lub na stronie >>>TUTAJ<<<

*** UWAGA ***

W dniach od 19 do 31 lipca biblioteka w Kuźni Raciborskiej będzie nieczynna.

Powodem zamknięcia jest konieczność przeprowadzenia skontrum, czyli inwentaryzacji księgozbioru.

W tym czasie filie w Rudach i w Turzu będą działać normalnie.

Za utrudnienia przepraszamy.

MBP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz