27 lipca 2021

UKS Kuźnia Raciborska oraz MKS Sparta ze wsparciem finansowym marszałka województwa śląskiego

Milion złotych w ramach drugiej edycji programu "Klub" i dodatkowe 200 tysięcy w formie grantów przekazano klubom z województwa śląskiego, reprezentującym niemal wszystkie dyscypliny sportowe. Wśród nich znalazł się kuźniański UKS i MKS Sparta.


Gospodarzem uroczystości był Stadion Śląski, ale czas i miejsce miało swoją symbolikę. W dniu wręczania grantów - 22 lipca - kultowy Kocioł Czarownic obchodził swoje 65. urodziny.

Symboliczne czeki i certyfikaty przedstawicielom klubów przekazali marszałek województwa Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża. W uroczystości wzięli udział także: prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz radni Sejmiku: Alina Nowak, Bartłomiej Kowalski i Jarosław Szczęsny.


W pierwszej edycji programu "Klub" rozstrzygniętego w październiku ubiegłego roku rozdysponowano kwotę 800 tys. zł. Wsparcie wyniosło 10 tys. zł w przypadku klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla wielosekcyjnych. W drugiej edycji pula ta wzrosła do miliona złotych. Czeki tym razem otrzymało 87 klubów. W konkursie grantowym rozdysponowano kwotę 200 tys. zł. Otrzymały je 23 kluby.


- Są to środki skierowane do klubów sportowych z myślą o szkoleniu młodzieży, organizowaniu turniejów czy obozów. Mówi się, że największym wrogiem młodych ludzi jest nuda, a sport jest tutaj alternatywą - sposobem na spędzenie wolnego czasu, wychowanie, zaś dla najlepszych receptą na życie, szansą przejścia na zawodowstwo. I taka jest idea tego przedsięwzięcia. Zwłaszcza klubom z mniejszych miejscowości trzeba pomóc, bo środki ze składek czy nawet od lokalnych sponsorów są niewystarczające do utrzymania i szkolenia na odpowiednim poziomie. Miejsce znalazło się dla każdej dyscypliny sportowej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko trenerom i młodym zawodnikom życzyć samych wspaniałych chwil na sportowych arenach. Trzymamy za nich kciuki! - akcentuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

- Kluby te pieniądze mogą przeznaczyć na opłacenie pracy trenerów, sprzęt, przygotowania do sezonu podczas obozów. Po prostu na dobrą przyszłość. Ze swej strony życzę młodym sportowcom, aby w przyszłości wystąpili na tak pięknym i bogatym w tradycję obiekcie jak Stadion Śląski, obchodzący swoje 65. urodziny - dodał wicemarszałek Wojciech Kałuża.


Z  programu "Klub 2021" z terenu Gminy Kuźnia Raciborska wsparcie otrzymały dwa kluby sportowe: Uczniowski Klub Sportowy Kuźnia Raciborska oraz Miejski Klub Sportowy "Sparta" Kuźnia Raciborska.

UM Kuźnia Raciborska / slaskie.pl; fot. Tomasz Żak / UMWS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz