26 listopada 2020

Kuźniańska podstawówka przystąpiła do akcji "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy"

"Tydzień Uczniowskiej SuperMocy" to akcja, która zainicjowana została przez dwie panie: Joannę Gadomską i Katarzynę Włodkowską, które zorganizowały wydarzenie, do której dołączyło 200 szkół z całej Polski. Ideą akcji jest m. in. zmiana postrzegania siebie.


Celem jest również odkrycie swoich dobrych stron lub nazwanie ich i opowiedzenie o nich. - To bardzo ważne, gdyż uczniowie częściej potrafią powiedzieć o swoich słabych stronach. A przecież warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament. Poznać cechy własnego charakteru, zobaczyć, na jakie umiejętności można postawić podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu - powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej - piszą na stronie szkoły koordynatorki akcji Karolina Gdesz i Alicja Kołton.Tydzień Uczniowskiej SuperMocy w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej planowany był od 23 do 30 października. Miał objąć wszystkie klasy, jednak z uwagi na aktualną sytuację, zajęcia odbyły się tylko w klasie 7c i obu klasach trzecich. Jak tylko to będzie możliwie, akcja zostanie przeprowadzona w pozostałych klasach.


- Powodów, dla których warto jest kontynuować zajęcia z SuperMocy, to radość uczniów z odkrywania dobrych stron, ich nazywania i pokazywania innym, lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku oraz integracja zespołu - podkreślają K. Gdesz i A. Kołton.

oprac. BK, fot. SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz