14 kwietnia 2020

Stare Opactwo w Rudach prosi o pomoc

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i koniecznością całkowitego zamknięcia obiektu oraz utratą możliwości pozyskiwania środków na funkcjonowanie obiektu Stare Opactwo w Rudach zwraca się z prośbą o pomoc w utrzymaniu obiektu.

Szczęść Boże!
Moi drodzy,

leżący na Europejskim Szlaku Cysterskim - Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach, nie tak dawno będący również siedzibą książęcą, jest jednym z najcenniejszych architektonicznych zabytków Górnego Śląska, a przez to chlubą i wizytówką całego województwa śląskiego. Przeszło 750-letni obiekt stanowi cenne dziedzictwo kulturowe. Zniszczony w wyniku działań wojennych w ostatnich dniach II wojny światowej, doczekał się możliwości przywrócenia dawnej świetności, a tym samym odzyskania pierwotnych funkcji ośrodka duchowego, artystycznego i edukacyjnego.

Dziś, w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i koniecznością całkowitego zamknięcia obiektu oraz utratą możliwości pozyskiwania środków na funkcjonowanie obiektu bardzo prosimy o pomoc na utrzymanie Starego Opactwa w Rudach.


Już z tego miejsca Bóg zapłać za wszelką pomoc!

Fundacja Stare Opactwo w Rudach
ul. Cysterska 4, 47-430 Rudy
Bank PEKAO S. A.
24 1240 4302 1111 0010 8575 2785
W tytule przelewu prosimy wpisać: darowizna

Niniejszą darowiznę będą Państwo mogli odpisać od podatku w przyszłym roku za 2020.

Dziękujemy!

Za Ofiarodawców i Dobrodziejów w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej odprawiana jest Msza św.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz