11 marca 2020

Co musisz wiedzieć o koronowirusie? Urząd Miejski publikuje informacje i rekomendacje dla rodziców

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30-sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.


W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

W związku z potwierdzeniem przypadków koronawirusa w naszym powiecie oraz ewentualnym ryzykiem przenoszenia infekcji wirusowych prosimy Rodziców uczniów i wychowanków przedszkoli, aby nie wysyłali do szkół i przedszkoli dzieci z infekcjami i podwyższoną temperaturą. W placówkach będą przeprowadzane kontrole sanitarne (mierzenie temperatury), aby ograniczyć ryzyko zarażenia. Rodzice dzieci, u których badanie kontrolne wykaże podwyższoną temperaturę, zobowiązani będą do odebrania dzieci ze szkoły lub przedszkola.

UM Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz