06 grudnia 2019

LKS Buk Rudy z Brązowym Certifikatem PZPN

LKS Buk Rudy to jeden spośród 85 klubów piłkarskich z terenu województwa śląskiego, którym przyznano Certyfikat PZPN na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. Co więcej - to jedyny klub z takim Certyfikatem z Podokręgu Racibórz.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 r.


Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim - 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych i 18 złotych. W tej ostatniej kategorii, lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

- Jesteśmy jedynym klubem z Podokręgu Racibórz, który otrzymał Certyfikat Szkółki Piłkarskiej od PZPN. Dziękujemy wszystkim: trenerom, rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie podczas tworzenia naszego zgłoszenia. Dzięki Wam nasz klub może pochwalić się czymś naprawdę wyjątkowym, z czego jesteśmy bardzo dumni! - napisali na swym facebookowym profilu działacze rudzkiego klubu.

oprac. BK
fot. LKS Buk Rudy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz