20 września 2019

Uczniowie wysyłają życzenia, dwór brytyjski dziękuje

Można by powiedzieć, że to już tradycja, bowiem przed kilkoma dniami na adres Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej dotarł kolejny list z brytyjskiego dworu. Tym razem było to podziękowanie za życzenia złożone drugiej parze książęcej przez uczniów z okazji narodzin kolejnego potomka.


List jest już piątym podziękowaniem, jaki został skierowany na szkolny adres. Dwa pierwsze były adresowane do brytyjskiej królowej (pisaliśmy o tym TUTAJ). Jeden z nich dotyczył 91. urodzin królowej Elżbiety II i 65-lecia koronacji. Drugi związany był z 70. rocznicą ślubu. Adresatami kolejnych lisów byli książęce pary: Kate i William, którzy wydali na świat trzecie dziecko oraz Meghan i Harry z okazji ślubu.


Tym razem przesyłka ponownie dotarła od tej ostatniej pary. Koperta opatrzona jest znakiem Pałacu Kensington. Życzenia z Kuźni zostały wysłane w maju br. Na kartce podpisali się uczniowie z obecnej klasy 6 "c" i 7 "b". - I choć podziękowania są takie uniwersalne, to mimo wszystko cieszą - mówi inicjatorka wysyłania listów Gabriela Bitomska, która na co dzień uczy w szkole języka angielskiego.


Czy na tym poprzestanie? Jak sama zaznacza - nie, bo jest przygotowana na kolejne. - 10 czerwca 2020 r. mąż królowej będzie obchodził 99. urodziny. Jakby tego było mało, to dowiedziałam się niedawno, że księżna Kate ponownie jest w ciąży. Więc na tym na pewno nie koniec - dodaje pani Gabriela.


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz