14 września 2019

Bieg z piwem, czyli wrzesień atrakcji w Amfiteatrze Buk

Spektakle teatralne w oparciu o komedie Antoniego Czechowa, występy chórów, koncert Mirosława Czyżykiewicza, a na koniec Welders Piwna Mila, czyli niecodzienne wydarzenie biegowe ze złotym trunkiem w roli głównej to atrakcje, jakie czekają we wrześniu na bywalców Amfiteatru Buk w Rudach. Szczegóły poniżej.


Zaczniemy teatralnie. 20 września o godzinie 19:00 popremierowy pokaz najnowszej produkcji Teatru Nowej Sztuki. Dwie urocze jednoaktowe komedie Antoniego Czechowa zostały połączone w jeden spektakl. Chodzi o "Niedźwiedzia" i "Oświadczyny". Można powiedzieć, że obie traktują o... przemożnej chęci zamążpójścia.

Występują: Anna Maksym, Krzysztof Surma i Patryk Strojewski. Reżyseria: Dariusz Jezierski.

Fot. Magdalena Gogół

Wszystkich, którzy przyzwyczaili się do komedii szekspirowskiej i pamiętają uroczy "Sen nocy letniej" najnowsza produkcja ujmie lekkością, brawurową grą i zupełnie inną estetyką wizualizacji.

Zapraszamy. Bilety pod adresem: amfiteatr.buk@gmail.com

Potem będzie muzycznie. 22 września w Amfiteatrze Buk odbędzie się VIII Festiwal Środowiskowy "Śladami Juliusza Rogera". Jego patrona nie trzeba przedstawiać - zwany jest za swe zasługi "śląskim Kolbergiem". A, że również komponował, jest okazja pośpiewać. Jednym z organizatorów festiwalu jest Chór Rogera z Rud. Wystąpi aż 6 chórów, dwóch solistów oraz męski zespół kameralny. Wstęp bezpłatny.


Piosenek Mirosława Czyżykiewicza nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego wierni fani na pewno zawitają do Amfiteatru Buk 27 września o godz. 20:00. Trasa koncertowa z okazji 20-lecia kultowej płyty "Ave" musiała zahaczyć o miejsce, w którym bard już koncertował i, w którym się zakochał. Koniecznie wypada być, bo to wydarzenie dużej rangi. Pieśni Czyżykiewicza pod kopułą leśnego amfiteatru to prawdziwa magia. Sprawdźcie. Bilety na: amfiteatr.buk@gmail.com oraz na KUPBILET.


I wreszcie "Piwna Mila", która odbędzie się 28 września. Po raz pierwszy. Wraz z naszym partnerem Browarem Welders pokusiliśmy się o organizację wydarzenia, które mamy nadzieję zagości u nas na stałe. Połączenie biegu na tytułowym dystansie z wypiciem kilku piwek w nakazanych punktach, to okazja do zmierzenia się dla miłośników rekreacji w duchu sportu, ale aplikowanej ze smakiem. A piwo Browaru Welders z Sierakowic już słynie z jakości. W opłacie wpisowej 60 zł mieści się poczęstunek, 4 piwa, profesjonalny pomiar czasu oraz wspaniale wykonany pamiątkowy medal dla każdego. A zabawa w doborowym gronie bezcenna i niereglamentowana. Zapraszamy zawodników i kibiców. Zapisy na TUTAJ już trwają, a miejsc tylko 200. Informacje również pod TYM LINKIEM.


Miejsce: Amfiteatr Buk, Rudy, ul. Brzozowa 37. Serdecznie zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz