28 czerwca 2019

Rozstrzygnięto plebiscyt na strażaka roku 2019 woj. śląskiego

24 czerwca w Katowicach został rozstrzygnięty plebiscyt "Strażak Roku 2019 Województwa Śląskiego". Laureatem w kat. strażak-ochotnik w pow. raciborskim został naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej z Rud Joachim Dudek, a sama OSP Rudy otrzymała tytuł najlepszej w powiecie Jednostki OSP Roku 2019.


Tegoroczna edycja zorganizowana przez "Dziennik Zachodni" cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników, którzy nominowali do plebiscytu aż 70 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, 300 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ponad 400 strażaków-ochotników. Już sama nominacja to niezwykłe wyróżnienie i docenienie ciężkiej służby strażaków.

Uroczysta gala odbyła się w Galerii Libero w Katowicach. Laureaci zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach z podziałem na jednostki miejsko-powiatowe oraz wojewódzkie: Strażak Ochotnik Roku oraz Ochotnicza Straż Pożarna Roku, a także w kategorii wyłącznie wojewódzkiej - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Nagrody wręczał m. in. generał brygadier w st. spocz. Zbigniew Meres, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.


Miło nam zatem poinformować, że laureatem w kategorii Strażak Ochotnik Roku 2019 w powiecie raciborskim został naczelnik OSP Rudy Joachim Dudek. Z kolei laureatem w kategorii Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Roku 2019 w powiecie raciborskim została OSP Rudy.

Serdecznie gratulujemy!

Cyt. za: rudy24.pl
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz