13 maja 2019

V Spotkanie Słowiańskich Nauczycieli w Kuźni Raciborskiej

W miniony weekend 10-12 maja już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej była gospodarzem V Spotkania Słowiańskich Nauczycieli i gościła 17 pedagogów z Czech i Słowacji.
Inicjatywa ta zrodziła się kilka lat temu i polega na rozwijaniu współpracy między szkołami z Kuźni Raciborskiej, z miejscowości Odry w Czechach i Bystryczany na Słowacji. Szkoła zapoczątkowała współpracę z miastem Odry i ciągle ją kontynuuje. Co roku nauczyciele spotykają się w jednej z partnerskich szkół. Wymieniają swoje doświadczenia z zakresu funkcjonowania systemów edukacji w swoich krajach, metod i środków nauczania, bazy dydaktycznej, a ponadto każda ze szkół promuje swoją miejscowość i region.


Tegoroczne spotkanie, oprócz konferencji edukacyjnej w szkole, miało na celu zaprezentowanie walorów turystycznych powiatu raciborskiego i Gminy Kuźnia Raciborska. Goście z Czech i Słowacji w sobotę 11 maja uczestniczyli w spływie kajakowym z Raciborza do Turza, w zwiedzaniu Zamku Piastowskiego i Muzeum w Raciborzu oraz w spacerze po raciborskim Rynku. Pogoda była wyśmienita, więc goście mogli w pełni podziwiać piękno ziemi raciborskiej.


V Spotkanie Słowiańskich Nauczycieli zakończyło się w niedzielę 12 maja, a następne odbędzie się w Bystryczanach na Słowacji. Dla wszystkich uczestników są to bezcenne doświadczenia zawodowe, nawiązywanie relacji, dzięki którym możemy organizować wiele ciekawych projektów dla uczniów.


Materiał nadesłany / SP Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz