17 maja 2019

"Aktywna Mama", czyli I Rudzki Spacer Nordic Walking

W sobotę, 25 maja w Rudach (zbiórka na parkingu przy Punkcie Informacji Turystycznej i Starym Opactwie) o godz. 10:00 odbędzie się I Rudzki Spacer Nordic Walking pn. "Aktywna Mama". Zapisy w dniu imprezy na godzinę przed startem. Udział jest bezpłatny.


To wspaniała inicjatywa, która ma zachęcić mamy do aktywnego spędzania czasu.

Uczestniczki spaceru będą miały do pokonania 5-kilometrową trasę. Dystans można pokonać z kijkami nordic walking lub z wózkami. Zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej w Rudach (ul. Cysterska). Start naprzeciwko Starego Opactwa. Cała trasa przebiega ścieżkami Parku Krajobrazowego "Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich".

Start o godz. 10:00. Zbiórka i zapisy od godz. 9:00  jednak wcześniej w celu wypełnienia formularzy zgłoszeniowych i odebrania numerów startowych.

- To będzie spacer pełen pozytywnej energii. W drodze możemy śpiewać, opowiadać dowcipy i dzielić się macierzyńskimi historiami. To nie wyścig, ale marsz, który ma nas wprawić w dobry nastrój, bo każda mama zasługuje na czas dla siebie - zapewniają organizatorzy.


Po spacerze na uczestniczki czekać będzie słodki poczęstunek. Wszystkie zarejestrowane uczestniczki wezmą udział w losowaniu nagród, które przekażą nam sponsorzy. Do rozlosowania m. in. bony na zabiegi pielęgnacyjne, zestawy kosmetyków, książki oraz 2 godziny pomocy reporterów Radia 90. - Spośród wszystkich uczestniczek wylosujemy zabieganą MAMĘ, która dostanie od nas na 2 godziny reporterów do pomocy: może nas wysłać na zakupy, możemy pobawić się z jej dzieckiem na placu zabaw, zabrać na spacer, podać jej kawę - zapowiadają radiowcy.

Po spacerze będzie można również odwiedzić stoiska z atrakcjami dla kobiet (zainteresowanych wystawców prosimy o kontakt pod adresem: pit.rudy@umkuznia.pl).

Regulamin wydarzenia oraz przebieg trasy dostępny TUTAJ.

W czasie spaceru: opiekunowie i dzieci mogą skorzystać z placu zabaw znajdującego się w sąsiedztwie Punktu Informacji Turystycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz