06 grudnia 2018

Wizyta uczniów ze szkolnego wolontariatu w raciborskim schronisku

Grupa uczniów ze szkolnego wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej wraz ze swoją opiekunką Ewą Serafin pojechali do schroniska dla zwierząt w Raciborzu, aby zawieźć zebrane dary na terenie szkoły.Młodzież przekazała suchą karmę, karmę w puszkach, kocyki, różne akcesoria potrzebne przy pielęgnacji zwierząt oraz smycze zakupione dzięki licytacji przedmiotów ofiarowanych przez sportowca Marcina "Różala" Różalskiego.


Uczniowie wcześniej zapoznali się z zasadami poruszania się po schronisku przekazanymi przez opiekuna schroniska i mogli swobodnie poruszać się po obiekcie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik dla kociąt, gdzie można było wejść i przebywać ze zwierzątkami. Młodzież była bardzo pozytywnie nastawiona i zapowiedziała kolejne odwiedziny w raciborskim schronisku.
\

Tego typu wyjazdy uwrażliwiają młodzież na potrzeby innych istot, kształtują poczucie empatii oraz kreują postawę zaangażowania do pracy na rzecz innych kosztem nawet swoich wyrzeczeń oraz poświęcani swojego wolnego czasu.

Ewa Serafin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz