10 grudnia 2018

Szkolny festyn mikołajkowy za nami

Niedzielne popołudnie, 9 grudnia br. trzeba zdecydowanie zaliczyć do udanych, a to za sprawą Festynu Mikołajkowego, który przyciągnął do kuźniańskiej podstawówki całą niemal społeczność kuźniańską. Organizatorem przedsięwzięcia była rada Rodziców oraz dyrekcja SP im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej.


W przepięknej, świątecznej scenerii swoje umiejętności i talenty prezentowali najmłodsi, ubrani w barwne stroje. Można było podziwiać różnorodne tańce i piosenki.
Na festynie oczywiście nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który przybył ze swoimi pomocnikami i koszem słodkości. Każde dziecko dostało słodki upominek i mogło uwiecznić niezapomniane chwile na fotografii. Przygotowany z dużym rozmachem festyn obfitował w liczne niespodzianki. Organizatorzy oprócz występów artystycznych przygotowali też inne atrakcje, nie tylko dla ducha, ale i ciała.
Tu można było także zakupić stroiki, kartki i ozdoby świąteczne, robione własnoręcznie przez rodziców, uczniów i nauczycieli. W kawiarence czekała na wszystkich gorąca kawa i świąteczne, domowe wypieki. Dzieci w tym czasie kolorowały i ozdabiały świąteczne ciasteczka. Największym powodzeniem cieszyła się jak zwykle loteria fantowa. Na szczęśliwców czekały takie atrakcyjne nagrody, jak m.in. głośniki, słuchawki, żelazko, różnorodne gry, pluszaki, suszarka do włosów i wiele innych.
Niedzielny wieczór pełen atrakcji, świątecznych gadżetów i występów był chwilą wytchnienia od codziennych spraw i przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście, festyn nie byłby możliwy bez zaangażowania w pracę wielu osób oraz hojności darczyńców, którym z całego serca dziękujemy, a wszystkim życzymy wesołych świąt!


Źródło: Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz