02 grudnia 2018

Kuźniańska Stal zakończyła rundę jesienną i... pożegnała trenera

Piłkarze z Kuźni Raciborskiej zakończyli rundę jesienną na 9. miejscu w raciborskiej A klasie. Stal jest tegorocznym beniaminkiem, czyli drużyną, która awansowała z B do A klasy. Koniec rundy zbiegł się też z rozstaniem z dotychczasowym trenerem Jackiem Jakoniukiem. Jego obowiązki przejmie Józef Teresiak.


Początek sezonu w wykonaniu drużyny Jacka Jakoniuka (grającego trenera) był bardzo dobry. Remis 1:1 z Pietrowicami Wielkimi i trzy zwycięstwa kolejno z Naprzodem Zawada 3:2, Zgodą Zawada Książęca 3:2 i Brzeziem 2:1. W piątej kolejce dobrze zaprezentowali się w starciu z mistrzem jesieni - Tworkowem, przegrywając nieznacznie 2:3. Następnie zdarzyły się dwa słabsze mecze: 2:2 z Pawłowem i wysoka przegrana z Nową Wsią 1:5.


W ósmej kolejce przyszło zwycięstwo z mocną Studzienną 3:1, która plasuje się obecnie na trzecim miejscu. Od tego momentu znów było lepiej, bo Kuźnia Raciborska wygrała z Lyskami 2:1, zremisowała w derbach z Rudami 2:2 i zwyciężyła w starciu z Górnikiem Pszów 2:0.


Końcówka rundy jesiennej była już jednak słabsza. Po remisie 3:3 z wicemistrzem jesieni Krzanowicami, przyszły porażki z Raszczycami 1:4, Kobylą 2:3 i Chałupkami 2:3. Zwłaszcza słabszy koniec jesieni sprawił, że Stal Kuźnia zajęła dziewiątą lokatę. Strata do pierwszej piątki nie jest duża, bo wynosi pięć punktów.

Jacek Jakoniuk pracował z piłkarzami Stali od stycznia 2017 r.

Odrabianiem strat do czołówki zajmie się już nowy szkoleniowiec, którzy będzie się przypatrywać z ławki trenerskiej. To doświadczony trener - Józef Teresiak. W ostatnim czasie trenował m. in. Krzanowice i Ocice Racibórz, a wcześniej działał w zarządzie kobiecej Unii Racibórz, która pięciokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski.


Stal jesienią strzeliła 31 goli tracąc 33. Najlepszymi strzelcami drużyny są: Damian Słupina (11 goli) i Damian Kilian (9 goli). Ponadto strzelali: Michał Tumula (4), Damian Hareńczuk (3), Łukasz Żak (1), Jakub Kotucz (1), Krzysztof Szałabowski (1), Sebastian Dziadura (1).


Fot. KS Stal Kuźnia Raciborska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz