18 kwietnia 2018

Podniosłe chwile przy Dębie Katyńskim z udziałem rodziny płk. Mijakowskiego [FOTO]

12 kwietnia już po raz 10. przy Dębie Katyńskim w Kuźni Raciborskiej odbył się uroczysty Apel Poległych. Uroczystość - jak co roku - została przygotowana przez Szkołę Podstawową im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej i Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka.


Przypomnijmy: Dąb Pamięci, który znajduje się przy Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej, został zasadzony w 2009 r. i został poświęcony płk. Hugonowi Mijakowskiemu, który został zamordowany strzałem w tył głowy przez wojska NKWD w roku 1940 w lesie katyńskim.


Już po raz drugi w uroczystościach udział wzięła rodzina zamordowanego oficera, państwo Anna i Bogdan Mijakowscy, którzy przed uroczystościami odwiedzili Szkołę Podstawową, gdzie spotkali się z dyrektorem Kingą Apollo, przewodniczącą Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Sabiną Chroboczek-Wierzchowską oraz Wojciechem Gdeszem - nauczycielem, koordynatorem uroczystości przy Dębie Katyńskim. Po wizycie w szkole, państwo Mijakowscy spotkali się z zastępcą burmistrza Sylwią Brzezicką-Tesarczyk.


W uroczystościach przy Dębie Katyńskim udział wzięły delegacje służb mundurowych Wojska Polskiego, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji, Straży Pożarnej, harcerze, przedstawiciele władz powiatowych i Gminy Kuźnia Raciborska oraz mieszkańcy.


UM Kuźnia Raciborska; fot. M. Gałuszka-Biernacki
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz